Výběr do 20 let na šampionátu zdolal Velkou Británii, USA a Švýcarsko, ale podlehl Slovensku a Kanadě. Souboj s Američany si Češi zopakovali v bitvě o konečné třetí místo, kterou vyhráli 5:4. V sestavě českého týmu u toho byli Jindřich Kunc, Josef Česák, Tomáš Pazourek, Filip Emmer (HBC Autosklo H.A.K. Pardubice), Martin Pitthard (HBC JTEKT Svítkov Stars) a David Hejtmánek (SK Kometa Polička).

Česká „osmnáctka" prohrála na turnaji pouze jednou s Kanadou, v utkání o bronz zdolala americký výběr 4:1. Medaili si tak odvezli i pardubičtí hráči Jakub Kvapil, Dominik Kubišta a Tomáš Zajíček, trojice z Poličky Jaroslav Holec, Matěj Štefka a Dominik Mikulčák, svítkovská dvojice Jan Doležal s Jakubem Králem a Daniel Černý z HBC Hradec Králové 1988.

Češi se umístili v popředí kanadského bodování turnaje. První tři místa patřila českému elitnímu útoku ve složení Štefka, Kubišta, Kubík. „Za tuto lajnu jsem neskutečně vděčný. Rozuměli jsme si od prvního kempu a pokračovalo to i na mistrovství světa. Fungovali jsme jako pravá parta a po celou dobu jsme si šli za medailí," řekl pardubický útočník Dominik Kubišta pro www.hokejbal.cz.

Výběr do 16 let odjel z Anglie bez medaile, když podlehl Američanům 1:2. Nejproduktivnějším hráčem byl pardubický Jiří Bucek s pěti góly a stejným počtem asistencí.