Vydřeným vítězstvím vstoupili královéhradečtí basketbalisté do nadstavbové části druhé nejvyšší soutěže. Na domácí palubovce udolali houževnatý tým z Olomouce. V průběžné tabulce jim patří druhá příčka, avšak mají stejný bodový zisk jako vedoucí Zlín, se kterým se hned v dalším kole utkají.

I. liga mužů - skupina o 1. až 6. místo

1. kolo: Královští sokoli – UP Olomouc 94:85 (30:20, 47:48, 75:73). Body: O. Peterka 26, Faifr 14, Andres 12, Malý 9, Švandrlík 9, Kiršbaum 8, Mahler 8, Šírek 6, Honzák 2 – Vaňák 21, Novák 20 (13 doskoků), Polášek 17, Strniště 13, Zlámal 10, Hein 4. Rozhodčí: Ulrych, Perlík. Trojky: 13:11. Trestné hody: 17/13 – 16/12. Doskoky: 31:37. Fauly: 19:18. Nejlepší hráč: Pavel Novák (UP Olomouc).

V úvodní části to vypadalo, že domácí celek bude mít navrch a duel jasně ovládne. Ovšem ve druhé čtvrtině se Olomouc výrazně vzchopila a v přestávce šla do kabin dokonce s jednobodovým vedením.

A když třetí perioda byla vyrovnaná, rozhodnutí padlo až v závěrečné čtvrtině, která se lépe vydařila hradeckým hráčům. Vítězství o devět bodů tak má svoji cenu, neboť hosté se představili na východě Čech ve velmi dobrém světle.

Další výsledky 1. kola: Nymburk B – Zlín 80:62, Litoměřice – Opava B 78:53.

1. SKB Zlín 5 4 1 416:372 9
2. Hradec Králové 5 4 1 422:381 9
3. Litoměřice 5 3 2 359:365 8
4. Nymburk B 5 2 3 392:375 7
5. Opava B 5 1 4 365:360 6
6. UP Olomouc 5 1 4 343:444 6

Další utkání Hradečtí sehrají v neděli 5. března, kdy se od 15.15 hodin představí na palubovce prozatím vedoucího Zlína. Půjde tedy o velký šlágr kola.