Skupina A1

ST 18.30: Sokol Hradec Králové (3. místo, 45 bodů) – ZVVZ USK Praha (1. místo, 51 bodů). Lvice se pokusí udělat maximum, aby se z utkání nestala exhibiční záležitost favorizovaných Pražanek. Podobně se jim to povedlo již v únoru, kdy mocně vzdorovaly a nakonec prohrály o pouhých sedm bodů 67:74. ,,Tentokrát však síly rozložíme na více hráček. To ale neznamená, že do zápasu nepůjdeme s patřičným odhodláním a bojovností. Chceme odehrát slušnou partii. Je to důležité i kvůli navrácení sebevědomí, které po posledních duelech trochu pokleslo," předesílá trenérka Romana Ptáčková. Šetřit bude pouze pivotku Pochobradskou. ,,Je potřeba, aby se před play off pořádně doléčila," říká na rovinu. Hradec ve čtvrtfinále narazí buď  na VŠE Praha či Valosun Brno. ,,Nemá cenu si vybírat. Uvidíme, až jak dopadne jejich vzájemný souboj o druhou příčku ve skupině A2," pravila Ptáčková.

ST 18.00: BK IMOS Brno (2. místo, 47 bodů) – Kara Trutnov (4. místo, 42 bodů). Podobný význam jako pro Hradec, má závěrečné utkání nadstavbové části i pro hráčky podkrkonošského klubu. V tabulce se již nemůže nic změnit a Kara dokonce zná i svého čtvrtfinálového soupeře. Bude jím vítěz skupiny A2 VŠ Praha. Tedy kolektiv, na němž si svěřenkyně kouče Petrovického vylámaly zuby v loňských bitvách o konečné třetí místo. „Utkání v Brně bereme jako poslední kvalitní přípravu na vyřazovací boje. Čeká nás vysoce kvalitní soupeř a nás jen těší, že jsme jej před nedávnem dokázali porazit," vzpomenul Martin Petrovický několik dní starý duel v trutnovské sportovní hale.

Skupina A3

ST 18.00: BK Pliska Studánka Pardubice (4. místo, 27 bodů) – BK Lokomotiva Karlovy Vary (2. místo, 35 bodů). O nic už nejde. Dávno! Pardubické basketbalistky mají jistotu baráže, Karlovy Vary se mohou připravovat na další ročník. Ve sportovní hale Dašická se tak dá očekávat boj bez nervů. Pliska si může vyzkoušet různé herní varianty, kterými bude chtít  zaskočit barážové soupeřky.