Přestože jezdci hradecké stáje nezopakovali v Číně zlaté triumfy z předchozích let, dali o sobě vědět. Nejsilnějším mužem pelotonu po desetietapovém klání byl Američan Tyler Hamilton. Ze závodníků Whirlpoolu si v Asii nejlépe vedl Kozubek, jenž skončil celkově dvanáctý. Během celého závodu hýřil aktivitou a v horských etapách nechyběl v častých únicích. Dvakrát se do elitní desítky vměstnal Benčík.

„Kluci byli během závodu vidět, i když oproti loňsku, kdy jsme dokázali vyhrát, se nám letos tolik nedařilo. Vždycky ale nemůže být posvícení,“ shrnul ředitel hradecké stáje Vladimír Vávra.

„Olympionik Benčík zůstane v Pekingu trénovat až do samotného začátku her, kde je spolu s Kreuzigerem nominovaný na silniční závod,“ připomněl Vávra.

Velkou cenu Orlických hor, což byl další závod Českého poháru, vyhrál Radek Bečka. Jezdec stáje PSK Whirlpool–Author, si pro prvenství přijel po sólovém úniku. Do cíle přijel spolu s týmovým kolegou René Andrlem.

„Únik jsem vyprovokoval zpočátku a se mnou ujela čtveřice dalších jezdců. V posledním kole pod kopcem nás dojela tříčlenná skupina s René Andrlem. Pak jsem však znovu nastoupil a pokračoval sám. V půlce kopce mě dojel jen Andy, se kterým jsem přijel do cíle,“ popsal vývoj stopadesátiki­lometrového klání Radek Bečka.

„V poslední době jsem více trénoval v Krušných horách, takže jsem byl dobře připravený na členitý profil,“ pousmál se vítěz. „Vítězství si Radek zasloužil. Poctivě si ho vydřel. V závěru mě proto ani nenapadlo spurtovat,“ pochválil kolegu stříbrný René Andrle. Na třetím místě dojel se třičtvrtěminutovou ztrátou Daniel Vejmělka z pořádajícího kosteleckého oddílu DT-Specialized. (pt, pp)