Začít lze například na 23 kilometru v Peci pod Sněžkou, s cílovým bodem ve Vrchlabí. Zajímavá trasa je co do vzdálenosti sice krátkým výsekem (zhruba 18 kilometrů), ale i tak výrazně prověří fyzické zdatnosti cyklistů. A to hned od počátku. Pětikilometrovým výstupem na Výrovku se totiž posuneme rovnou o 600 výškových metrů. Náročný výjezd po asfaltové silnici je nejtěžším úsekem trasy. Přenese nás však do vrcholových partií hor s krásnou přírodou a zajímavými výhledy do okolní krajiny.

Cesta odtud pokračuje ke kilometr vzdálenému bufetu Na rozcestí, ale za příznivého počasí lze využít možnosti a zajet si k Luční boudě. Správa národního parku sem od loňska umožnila vjezd a Sněžka je odtud jako na dlani. Zpět k Výrovce se ale musíme vrátit stejnou cestou.

Od bufetu se začnou zúročovat nastoupané metry a účastníky čeká dlouhý, zhruba šestikilometrový, sjezd. Vyplatí se několikrát zastavit a porozhlédnout se, okolní příroda rozhodně stojí za to. Přes zadní Renerovky a Hříběcí boudu dojedeme k silnici spojující Lánov a Vrchlabí. Tady odbočíme vpravo a opět se vydáme do kopce. Stoupání do Strážného však není nijak dlouhé a hlavně, je na trase poslední.

Na vrcholu cyklotrasa 1A odbočuje na Hromovku, do Špindlerova Mlýna a přes Medvědín na Horní Mísečky.

Do Vrchlabí se však budeme držet hlavní silnice a opět po několikakilome­trovém sjezdu se dostaneme do cíle trasy. K dopravě zpět, případně na start výletu, lze využít linek Krkonošských cyklobusů, které v období letních prázdnin obě města dvakrát denně spojují.