Florbalová sezona 2017/2018 je již minulostí, a proto přinášíme posezonní hodnocení seniorského týmu, který hraje v regionu nejvyšší soutěž. Tím jsou hráčky IBK Hradec Králové.

Ženský A tým hradeckého IBK, hrající druhou nejvyšší soutěž žen, má za sebou další odehranou sezonu. Hodnotit se může jako celkem průměrná. V porovnání s loňským ročníkem se základní část královéhradeckým florbalistkám příliš nepovedla. Do play off totiž vstupovaly až z pátého místa východní skupiny. Oproti loňsku to byl tedy propad o tři příčky.

V nadstavbové části na ně jako první čekala Dobruška, která základní část zakončila na čtvrtém místě se stejným bodovým ziskem jako Hradec Králové. Série, hraná na dva vítězné zápasy, tak slibovala vyrovnaný florbal. To se však potvrdilo jen v prvním utkání, které dopadlo lépe pro hradecký IBK po těsném výsledku 5:4. Tato prohra jako kdyby Dobrušku nalomila a Hradec jí ve druhém zápase nedal vůbec šanci. Zvítězil vysoko 9:2 a postoupil tak do čtvrtfinále.

Zde se ale střetl s největším favoritem soutěže. Slavia Plzeň vyhrála suverénně základní část západní skupiny, ve které zaznamenala pouhé dvě prohry v prodloužení. Že to ale s Hradcem Králové nebude mít lehké, naznačil hned první zápas. Plzeň sice zvítězila 5:3, ale o výhru se musela bát až do úplného konce. Ve druhém utkání si Hradec dokonce připsal vítězství 6:5 a srovnal sérii na 1:1. Jednalo se o vůbec první porážku Plzně po základní hrací době v této sezoně! Sérii tak musel rozhodnout třetí duel na západě Čech. V něm už ovšem královéhradeckým florbalistkám došly síly a domácí hráčky vyhrály jednoznačně 6:1. Hradec Králové postupem do čtvrtfinále vyrovnal loňský výsledek, Plzeň následně celé play off vyhrála.

„Sérii by slušelo, aby se hrála o kolo až dvě později. Třetí střetnutí rozhodla pasáž ve druhé třetině, naše neproměněné přesilovky a soupeřovy góly v rychlém sledu. My to následně potvrdili tragickou koncovkou. Holkám přeji příjemnou pauzu před další dřinou,“ zhodnotil trenér Josef Janeček a zároveň naznačil, jaká bude letní příprava před sezonou 2018/2019.

Nejlepší hráčkou královéhradeckého týmu byla Eliška Buchalová, která v jednadvaceti zápasech základní části, do kterých zasáhla, posbírala celkem 57 kanadských bodů (28 branek, 29 asistencí).   (ple)