Královéhradecký jezdec Michal Matějovský, který se letos opět zúčastní seriálu mistrovství Evropy cestovních vozů, získal další cenné zkušenosti. V rámci spolupráce se Svoboda Tatra Teamem usedl za Volant vozu Tatra 815 4x4 Dakar.

Testovalo se na cvičném terénu nedaleko letiště v Jaroměři–Josefově a šéf týmu Václav Svoboda dovezl pro letošní sezonu nově upravený vůz Tatra 815 4x4 „Dakar".

„Poprvé v životě jsem dostal možnost řídit „dakarské" auto a byl to opravdu silný zážitek. Díky tomuto testu jsem měl možnost udělat si první rámcovou představu o tom, co tento směr závodění obnáší. V současné době jsou však mojí prioritou cestovní vozy, ale v budoucnu nevylučuji případnou účast na některém závodě dálkových rally. V nejbližší době mne bude zajímat především příprava obou týmů, se kterými v této oblasti spolupracujeme – tedy týmu Buggyra, která právě v těchto dnech testuje svůj dakarský speciál Fat Boy ve vojenském prostoru u Senice, tak samozřejmě také příprava Svoboda Tatra Teamu, se kterým jsem zkoušel terénní Tatru 815 4x4," sdělil Michal Matějovský.

„V letošním roce se zaměřujeme především na Silk Way Rally v Rusku, která se pojede v červenci," řekl během testování v Jaroměři Václav Svoboda. „Hedvábné stezce budou ale předcházet ještě dva přípravné závody. První z nich se koná už za měsíc v polském Konotopu a  další – Baja Deutschland – v květnu. Je to tvrdá trať, na které se sejde vždy velká konkurence. Jezdí se tam velmi rychle, což je pro nás optimální. Sami se můžete snažit vůz co nejlépe nastavit během testování, ale podmínky závodu nastimulovat nedokážete,"  dodal Václav Svoboda, jehož tým v minulosti dobyl nejedno vítězství, mimo jiné také na prestižní rally Baja Deutschland.