„Je to pro nás klíčový duel. Pokud vyhrajeme, naše šance na play off budou žít. V opačném případě by nás po základní části čekaly boje ve skupině o páté až sedmé místo,“ řekla na úvod trenérka Martina Poláková.

Její svěřenkyně jsou zatím na pátém místě s dvanácti body za čtyři výhry a čtyři porážky. Na podzim si Hostivař odvezla z Hradce všechny body za výhru 2:0, takže mají slávistky o motivaci postaráno.

Ve zbývajících třech kolech základní části nečeká celek z města pod Bílou věží nic lehkého. V sobotu 14. dubna hostí pražskou Slavii (10.00, Všesportovní stadion), o týden později hraje na půdě Pragy Praha (11.00) a 28. dubna přivítá Mnichovice (10.00, Všesportovní stadion).

Po skončení halové extraligové sezony, v níž skončil Hradec na čtvrtém místě, dostaly hráčky týden volno a pak už začala příprava na jaro.

„Byla to klasika. Kromě běhání jsme využívaly posilovnu a zahrály si fotbálek. Zpestřením určitě byly dva florbalové zápasy. Nejprve jsme porazily druholigové Hořice 15:3. Poté jsme prohrály v Jičíně, který hraje první ligu a jeho dres obléká naše Káča Kolumpková, těsně 3:4. Od poloviny března se již připravujeme na umělé trávě Všesportovního stadionu, kde se zaměřujeme hlavně na herní stránku,“ konstatuje hradecká trenérka.

V hráčském kádru přes zimní přestávku k žádným změnám nedošlo. „Není kde brát. Kvalitní hráčku, která by nám pomohla, mateřský klub neuvolní a ty, které hrají v první lize, nemají odpovídající výkonnost. Spoléhat budu na stávající kádr. O místo v sestavě se budou muset poprat děvčata, která neabsolvovala extraligu v hale a měla tak delší pauzu. Pokud to jen trochu půjde, tak dostanou šanci další odchovankyně z dorostu. Cíl pro jaro je jasný. Chceme se poprat o postup do play off. Hráčky na to určitě mají,“ je přesvědčena trenérka.

V minulém týdnu sehrály slávistky přípravný zápas na pražské Slavii, kde prohrály vysoko 1:6.

„V první čtvrthodině jsem byla s naší hrou spokojená. Nastřelily jsme tyč a břevno a dostaly se do vedení. Postupem času se však favorit začal prosazovat a zaslouženě zvítězil. Nastoupily jsme v nekompletní sestavě. Chyběly nemocné Oppová, Vošahlíková a Okrouhlická. V útoku tak dostaly příležitost mladší dorostenky. Příprava každopádně splnila účel. Zápas nám ukázal, na čem musíme ještě zapracovat,“ uzavřela Martina Poláková.   (js)