Na premiérou účast na slavném antukovém turnaji v Římě královéhradecká rodačka Kateřina Siniaková (aktuálně 69. hráčka na žebříčku WTA) určitě nikdy nezapomene. Důvod je prostý. Po vydřeném postupu z kvalifikace, kterým si nadělila zřejmě nejhezčí dárek k nedělním devatenáctým narozeninám, ji los v prvním kole přidělil tenisovou legendu a bývalou světovou jedničku – Venus Williamsovou z USA. Starší ze slavných sester porazila odchovankyni Tenis Centra DTJ Hradec Králové v pondělním večerním utkání na centrálním dvorci za hodinu a sedmnáct minut dvakrát 6:2.

Jen pro zajímavost. Venus Williamsová je trojnásobná olympijská vítězka a vyhrála sedm grandslamových titulů ve dvouhře. Aktuálně ji ve světovém žebříčku patří 16. pozice a je o patnáct let starší než Siniaková.

Zápas jste si přes prohru musela užít. Nastoupit na centrkurtu v Římě se nestává každý den…
Byl to zážitek zahrát si na centru s takovou hráčkou a ještě večerní zápas, ale přesto, výhra by byla lepší.

Je těžké přijít na dvorec a vědět, že proti vám stojí tenisová legenda?
Snažila jsem se soustředit na svoji hru a nemyslet, kdo na druhé straně je. Ano, jedná se o výbornou hráčku, ale porazitelná je také.

Co jste si vůbec den před utkáním říkala, když vám los po úspěšné kvalifikaci přidělil takové jméno?
Možná by nebylo špatné mít někoho jiného, ale byla jsem ráda. S legendou si nezahrajete každý den.

Sestry Williamsovy byly a jsou pro mnohé tenistky vzorem. Pomyslela jste si vůbec někdy, že na některou z nich narazíte přímo na kurtu?
Když jsem byla menší, tak jsem si říkala, že by bylo super zahrát si proti Williamsovým a ono se to stalo. Šla jsem ale na kurt s tím, že můžu vyhrát a poperu se o to. Bojovat o vítězství s tak skvělou hráčkou, je fajn pocit.

Jak nakonec hodnotíte porážku dvakrát 2:6?
Předvedla jsem dobrý tenis, ale mrzí mě to. Myslím, že jsem měla na lepší výsledek.

První game byl nekonečný. Prohrála jste ho až po třicátém míčku!!! Stalo se vám někdy něco podobného v kariéře? Co se honilo hlavou? Vždyť to bylo pořád dokola: shoda – výhoda – shoda – výhoda…
Jestli ano, tak si to nepamatuji. (směje se) Soustředím se na každý bod. Bojuje se o každý míček.

Za stavu 1:4 v prvním setu jste měla slzy na krajíčku. Vyrovnané výměny získávala Venus, několikrát vás zradil i servis. Utěšit vás přišel kouč Daniel Filjo a najednou se na vaši tváři objevil úsměv. Co se stalo?
Měla jsem pěkně rozehraný game na 2:3 a nedotáhla jsem to, tak mě to trochu mrzelo. Trenér dal nějaké rady, pochválil a ještě jsem se objevila na té velké obrazovce nad kurtem opravdu hodně zblízka, tak mě to rozesmálo.

V zápase jste ukázala celou řadu skvělých momentů. Byly rozhodující zkušenosti Venus?
Její hra byla stabilnější, často mi chyběl udělat poslední krůček k vyhranému gamu.

Není žádným tajemstvím, že vás nyní čeká maturita. Je pro vás větším strašákem než tenisový zápas?
Upřímně, možná bude. (směje se) Teď  to ještě tolik neprožívám, ale asi to přijde.