Hradečtí volejbalisté díky poslednímu vítězství s Brnem B (3:0) poskočili na vedoucí příčku B skupiny I. ligy. Tým tedy má určité sebevědomí. To si výrazně zvedl i v předchozím pohárovém zápase, kdy doma poslední říjnový den senzačně vyřadil Příbram, v té době pátý tým extraligové tabulky.

V osmifinálové fázi se Slavia pokusí o další velké překvapení. Soupeřem jí bude stabilní extraligový mančaft Fatra Zlín, kterému se ale v letošním ročníku nejvyšší soutěže příliš nedaří, neboť v třináctičlenném pelotonu figuruje až na jedenácté příčce, když v šesti utkáních pětkrát prohrál a pouze jednou zvítězil.

Volejbalisté Slavie Hradec během pohárového duelu s Příbramí.Volejbalisté Slavie Hradec během pohárového duelu s Příbramí.Zdroj: Karolína Ježková/TJ Slavia HK volejbal

„Je to pro nás obrovská výzva. Máme velkou chuť prožít další krásný večer před skvělými fanoušky, které tímto zveme. I když je Český pohár v podstatě doprovodnou soutěží, vnímáme ho jako nejlepší možnost, jak se dostat k těžkým utkáním se zkušenými soupeři, která jsou pro další rozvoj týmu nezbytná,“ říká před utkáním trenér slávistů Jan Kulhánek.

A jak to vidí hradecký smečař Tomáš Hampl? „S extraligovým volejbalem máme jako tým málo zkušeností, pouze z utkání v Českém poháru. Ale naši trenéři nám jistě opět ukážou možnou cestu přes naši obranu, ve které si myslím, že jdeme rok co rok nahoru a je klíčem k našemu případnému úspěchu.“

Druhé kolo Českého poháru volejbalistů přineslo hned dvě obrovská překvapení. Jedním bylo vyřazení Kladna, druhým pohárový konec Příbrami.
Šok pod vysokou sítí. Volejbalisté Hradce z poháru vyprovodili soka z extraligy