Na start Jizerské padesátky se postavili Viktor Novotný, který uzavřel první dvacítku, Daniel Šlechta (dojel na 24. místě) a Jan Kříž (těsně za bodovými příčkami na 32.místě). Jiří Ročárek pro změnu opět kraloval Jizerské pětadvacítce.

O něco později Novotný, Ročárek a Kříž startovali v závodě Světového poháru v rakouském Lienzu, kde si Novotný dojel pro stříbrnou medaili na trati 42 km klasicky. Ročárek dokončil trať na 60 km volným stylem na 12. místě se ztrátou pouhých šesti sekund. Jan Kříž doběhl na solidním 27. místě. Šlechta zvítězil v Oberhofu na trati 45 km klasicky.

Další závod seriálu rakouské série hostil Tannheim, kde byly na programu závody na 15 km klasicky a 55 km skate. Jiří Ročárek opět nedal nikomu šanci a s přehledem oba závody vyhrál. Jan Kříž si dojel pro sedmé místo v klasice a desáté v závodě na 55 km. Šlechta a Novotný hájili barvy týmu v Jilemnici na trati 50 km klasicky. Novotný dojel druhý, Šlechta na šestém místě.

Na tradičním závodě v německém Oberammergau tito lyžaři nesměli chybět. Viktor Novotný se postavil na start pětadvacetikilometrové trati. O vítězi nakonec musela rozhodnout cílová fotografie, podle které skončil na druhém místě. Jiří Ročárek dojel na „padesátce“ volnou technikou třetí. Chuť si spravil druhým místem ve velice atraktivních sprintech. Následovala trať 25 km klassicky, na které skončil znovu třetí. Šlechta s Novotným se mezitím postavili na start Orlického maratonu, kde Novotný vyhrál a Šlechta dojel na nepříliš populárním čtvrtém místě.

V uplynulých dnech se Ročárek, Kříž a Novotný zúčastnili závodů v rakouském St. Johannn in Tirol, kde se jim příliš nedařilo. Ročárek dojel sedmý na 20 km, Novotný čtvrtý na 30 km dlouhé trati klasickou technikou. Novotný poté přejel na start nočního závodu Seiser lauf, kde až v závěrečném finiši přišel o vedení. Skončil na čtvrté pozici. Ročárek zkraje února absolvoval poslední závod před plánovaným volnem – ovládl trať na 30 km volnou technikou. Jan Kříž dojel na trati dlouhé 45 km na desátém místě.

„Jsem především rád, že závodníci nemají větší zdravotní problémy, a mohou tak v každém závodě bojovat o medaile. Samozřejmě, že nejvíc se zaměřuji na přípravu Jirky Ročárka. Zatím nám vše vychází dle předpokladů. Druhá část sezony taky nebude žádná procházka. Snad to kluci zvládnou,“ zhodnotil vystoupení svých svěřenců trenér Robert Kolman.
Po velice náročném programu dostali závodníci volno na regeneraci, po které se vracejí znovu do plného tréninku. Do konce sezony je čekají ještě závody v rakouském Seefeldu, švýcarský prestižní závod Engadin, poslední díl evropského poháru v německém Bodenmais a na závěr náročného ročníku tři závody ve finském Muoniu. (rk)