Katko, ve středu vám chyběly dvě hráčky na rozehrávce. Co je s nimi a jak jste se s tím popasovaly?
Jsou bohužel nemocné. Tahle situace nastala poprvé v sezoně, takže jsme se s tím musely nějak popasovat. Myslím, že jsme to zvládly celkem dobře, ale škoda prohry. Selhala nám střelba. S tím jsme doma úplně nepočítaly a to byl hlavní klíč porážky.

Od doby, co jste se vrátila po zranění, jste odehrála asi nejvíce minut. Jak jste se cítila?
Kdybych to soudila ne úplně z basketbalového hlediska, tak jsem se cítila na hřišti dobře. Stále jenom trénuji. Na takovou příležitost jsem čekala, ale škoda prohry. Kdybychom vyhrály, měla bych určitě ještě lepší pocit.

V čem vás soupeř přehrál a co rozhodlo?
Určitě to bylo procento střelby. Na to, že jsme hrály doma, tak to tak vůbec nevypadalo. V některých momentech nám i selhala obrana, nechaly jsme si dát spoustu trojek. Bylo to přesně opačně, než jsme chtěly. Místo toho, abychom je dávaly, tak jsme je dostávaly.

V Nymburku jste nedávno působila. Je to proti němu jiný zápas, než když hrajete proti jinému soupeři?
To si nemyslím. V Nymburce jsem strávila jednu sezonu, ne příliš úspěšnou, ale to jsem hodila za hlavu. Spíš se teď snažím popasovat s tím, abych se dostala do formy, srovnala se se svým zdravím a byla plně funkční v týmu, ve kterém jsem. Na minulý rok už jsem zapomněla.

Na placu jste se potkávaly zřejmě s nejvyšší hráčkou ligy, Ukrajinkou Chomenčukovou. Jak se proti více než dvoumetrové pivotce hraje? Je větší problém, když brání nebo útočí?
Je pravda, že má ruce všude, neboť je hodně dlouhá. Takže určité specifikum to je. Na druhou stranu není úplně silová. Pro nás je nebezpečnější Krystal Vaughnová, která je sice menší, ale silovější. I když je to tedy těžké, tak je to pořád hendikep, s nímž se dá popasovat.

Pokud příště prohrajete, sezona vám končí. Co je podle vás potřeba změnit, aby se série ještě vrátila do Hradce?
Určitě se ještě nevzdáváme a rády bychom na hřišti soupeře uspěly. V letošní sezoně se nám to tam už jednou podařilo. Budeme se tedy snažit si na to vzpomenout. Klíčem k výhře je rozhodně dobrá obrana a to, že si musíme věřit, že nám to tam bude padat a budeme proměňovat šance.