A právě na palubovku aktuálního lídra pocestují Královští sokoli v sobotu. Předtím je ale čeká ještě jeden výjezd na sever Čech, konkrétně ve středu do Děčína, kde je úvodní rozskok naplánován na 18. hodinu.

Válečníci jsou dlouhodobě neoblíbeným soupeřem východočeského celku. Vždyť s ním ještě donedávna neměl ani jeden vyhraný zápas. Hradec porazil Děčín poprvé v historii až poslední březnový den doma (81:73). Do té doby s ním vždy sehrál vyrovnaný zápas, ovšem nikdy nezvládl koncovku. Letos v základní části s ním prohrál venku 94:99 po prodloužení, když dokázal přijít o pětadvacetibodové vedení, a doma 79:83.

Děčínský BK Armex je v tabulce čtvrtý s bilancí dvanácti výher a osmnácti porážek, na Královské sokoly má manko dvou vítězných utkání. V posledních třech zápasech se pouze jednou radoval z vítězství. To Sokoli naopak uspěli ve třech z posledních čtyř střetnutí. Nutno však dodat, že vítězné zářezy sbírají především na domácí palubovce, venku je to poněkud slabší.

Jubilant Luboš Martinec tak, jak ho nyní známe
Jubileum: Luboš Martinec slaví 70. narozeniny

I tentokrát by mělo dojít k vyrovnanému souboji. Alfou a omegou bude fakt, jak se Hradečtí vyrovnají s důraznou a agresivní hrou soupeře a jestli bude moct nastoupit jejich hlavní playmaker Pedja Stamenkovič. Srbský rozehrávač pro zranění musel vynechat víkendový domácí mač se svitavskými Tury. Sokoli si však dokázali, že mohou být úspěšní i bez něj. Činil se především Stamenkovičův krajan Nemanja Barač, jenž nasázel 35 bodů a připsal si 10 získaných faulů.

Válečníkům stále chybí dlouhodobě zraněný Šimon Ježek. Na jeho místo přišel Nate Bradley, jenž se ukázal jako dobrá střelecká posila. Tým dále táhnou Ondřej Šiška (průměr na zápas – 18,5 bodů, 5,2 doskoků a 5,9 asistencí) s Tomášem Pomikálkem (14,8 bodů a 7,5 doskoků).

Patrik Miškář
Miškář: V Hradci byl nepotřebný, v Chance lize zářil

„Bude nás čekat velmi těžké a hlavně tvrdé utkání. Děčín si zakládá na rychlém basketu a především hře jeden na jednoho. Do zápasu musíme nastoupit koncentrovaně a bojovat o každý balon. Základem k úspěchu bude zopakovat týmový výkon na obou polovinách hřiště, s velkým nasazením všech hráčů,“ uvedl Lukáš Rovenský, asistent hradeckého trenéra Lubomíra Peterky.