INOV-8 Gladiator race nabídne aktérům i návštěvníkům naprosto ojedinělý zážitek. Proběhnout se uvnitř opevnění a po valech kolem Josefova s návštěvou v Metuji se spoustou překážek, to patří k povinnostem každého, kdo si říká gladiátor.

V Josefově už se letos gladiátoři poprali sami se sebou a s nástrahami trati v rámci zimní verze INOV-8 Winter Gladiator race v únoru. Nyní to vypadá podle předpovědi na opačný extrém v počasí a horko bude jednou z dalších překážek. To však zkušené gladiátory nemůže rozházet. Pro mnohé závodníky začala „kariéra“ překážkového běžce právě na tomto závodě a vždy se sem rád vrací. Je opravdu proč. Lokalita pevnostního města Josefov dává závodu tu správnou energii, atmosféru a v cíli nekonečnou záplavu euforie!

Do závodu se mohou hlásit i děti, které budou startovat v neděli od 10 hodin. Novinkou pro letošní rok jsou dvě nové kategorie a to je Fun, kdy si dospělí mohou proběhnout trať bez měření času a nemusí absolvovat všechny překážky, případně plnit handicapy za nesplnění, a kategorie Family, která je primárně určena dětem mladším 6ti let, které si trať mohou proběhnout v doprovodu rodičů a není jim měřen čas. Doprovodný program v podobě soutěží, ochutnávek a atrakcí bude přístupný také pro diváky.

Online registrace byla možná do 26. srpna, po tomto datu bude přihlášení možné již pouze na místě. Více informací najdete na www.gladiatorrace.cz.   (mk)