Lidé z Hradce a Pardubic již 15. rokem závodí, kdo dříve doběhne do Čeperky, která je na půl cesty z obou měst. Hradubický běh se uskuteční o víkendu 15. či 16. května 2021, dle preferencí jednotlivých závodníků.

Sportovní a kulturní akce se po celé České republice kvůli koronaviru hromadně ruší nebo přesouvají na vzdálenější termíny. Organizátoři Hradubického běhu se ovšem rozhodli, že budou proti této nepříjemné situaci bojovat tím, že svou akci zachovají v původním termínu. Budou však muset učinit spoustu opatření a změn, aby mohli vyhovět vládnímu nařízení.

„Kompletně jsme závod přeorganizovali, aby letošní ročník mohl proběhnout v tradičním termínu. Hlavní změnou je to, že start neproběhne hromadně. Běžci si mohou závod zaběhnout v libovolný čas o víkendu 15. a 16. května 2021. Úmyslně jsme závod rozšířili na dva dny, aby pravděpodobnost, že se závodníci na trati potkají, byla minimální. Čas si v duchu fair play změří každý sám. Medaile a diplomy budou následně zasílány poštou,“ říká organizátor Hradubického běhu Petr Hochman.

DVA JINÉ STARTY, JEDEN SPOLEČNÝ CÍL

Start v Pardubicích je v Poděbradské ulici – zhruba 300 metrů od zastávky MHD „Poděbradská“ a v Hradci Králové v Lipkách – v blízkosti zastávky MHD „Lipky“.

Registrovat se letos lze pouze na stránkách závodu www.ph7.cz. Organizátor Hochman zároveň připomněl, že na webových stránkách lze též nalézt podrobnou trasu závodu a důležité doplňující informace, které jsou vzhledem k aktuální situaci důležité. Vzhledem k povaze závodu je letos startovné dobrovolné.

„Líbí se mi, že organizátoři přistupují k Hradubickému běhu kreativně i v této podivné době. Myšlenka konání závodu v tradičním termínu netradičně se mi líbí,“ říká Jaroslav Hostinský, jenž se sám těchto běhů pravidelně účastní. (ph, pt)