Na základě úspěšného vystoupení v Mostě a dohody mezi managementem Buggyry a týmu Československý Motorsport zastupujícího Michala Matějovského padlo rozhodnutí o startu tohoto mladého jezdce v Jaramě. Předposlední podnik evropského šampionátu tahačů se uskuteční o nadcházejícím víkendu. Matějovský se představí po boku týmové jedničky Davida Vršeckého.

Týmový manažer Buggyry Jan Kalivoda byl s předvedeným výkonem a celkovým vystoupením Michala Matějovského v Mostě navýsost spokojen. Uzavření kontraktu na podnik v Jaramě proto proběhlo bez sebemenších komplikací. Účast v Le Mans je stále v jednání.

„Michal má za sebou profesionály v čele s jeho tátou, se kterými je radost spolupracovat. Navíc prostředí truck racingu jim není cizí," komentoval Jan Kalivoda  uzavřenou dohodu. „Michal Matějovský ustál premiéru v domácím prostředí, přestože byl pod velkým tlakem, zajel slušný výsledek. Osobně nevidím důvod, proč by v nastoupeném trendu neměl pokračovat ve Španělsku."

V souvislosti se startem královéhradeckého jezdce v Jaramě jsou na pořadu dne otázky: jak se začínající trucker vyrovná s nástrahami technicky mimořádně náročné trati, jejíž profil se velmi podstatně liší od okruhu v Mostě?

„Osobně bych to neviděl jako neřešitelný problém. Michal je začínající trucker, ale nikoli začínající závodník. Jarama je těžká, ale nikde není řečeno, že právě tento okruh nebude vyhovovat jeho jezdeckému naturelu," řekl v souvislosti s Matějovského účastí David Vršecký. „Kromě toho si myslím, že Michal dokáže přesně odhadnout, kde jsou v konkrétní chvíli hranice jeho možností a tomu podřídit své chování na okruhu. A co je nejdůležitější, dokáže hranice systematicky posouvat."

Španělská Jarama patří mezi oblíbené okruhy Davida Vršeckého. Není se čemu divit, právě na okruhu v blízkosti Madridu slavil v sezonách 2008 – 2009 tituly mistra Evropy. Michal Matějovský bude chtít, aby si Španělé vzpomněli na jméno Matějovský, které důvěrně znali před deseti lety. A jistě by také rád navázal na svůj úspěšný zářijový debut mezi evropskými tahači.

„Rád závodím, kromě toho mi Jarama může dopomoci k tomu, abych si ujasnil blízkou motoristickou budoucnost. Zatím jsem ze závodů tahačů nadšený, dovedu si představit, že bych se jim věnoval ve větší míře," potvrdil Michal Matějovský a dodal:  „Podle posledních zpráv by mělo být na startu v Jaramě kolem třiceti závodních tahačů a jak vím, závody ve Španělsku mají skutečně vynikající atmosféru, takže se na ně už velmi těším a doufám, že se mi podaří dosáhnout solidních výsledků."

„Každá možnost vyzkoušet si ostrý závod je samozřejmě vítaná. V mém případě se jedná taky o srdeční záležitost, Jarama totiž patřila vzhledem k divácké kulise a návštěvnosti mezi mé nejoblíbenější okruhy," uvedl Stanislav Matějovský,  mistr Evropy tahačů z roku 2001.