Osmnáctiletý jezdec MS Kart Racing Teamu postoupil do finále kategorie Rotax Seniors Max přímo z výborného sedmého místa. Pre-final odstartoval velice dobře a po celý závod se pohyboval v první desítce, dostal se až na páté místo, ale po drobné chybičce klesl o tři místa a v cíli byl na osmém místě.

Ve finále kategorie Seniors Max, které bylo vrcholem závodů, se Jiří Forman po startu dostal do hromadné kolize a musel útočit ze zadních pozic. Postupně se propracovával vpřed, bojoval se skupinou silných jezdců, nakonec dokázal předjet několik soupeřů a cílem projel na třináctém místě. Finále ovládli ti, kteří nebyli v hromadné kolizi, a tak si první tři místa rozdělili dva Angličané v pořadí Edward Brand, Harrison Scott před třetím Švédem Philipem Morinem.

„Na jedné straně jsem rád, že se jasně ukázala konkurenceschopnost naší techniky, dosažené časy i umístění jak v měřeném tréninku, tak při většině závodních jízd jsou toho důkazem. Na druhou stranu jsem smutný z toho, že Jiří Forman neměl tu pověstnou špetku štěstí a nestál na stupních vítězů. Za svůj přístup i výkony během celých závodů by si to zasloužil," řekl Milan Šimák, šéf MS Kart Racing Teamu. (dr, mf)