Sobota 15.30: Valosun KP 
Brno (3. místo, 12 výher – 4 porážky) – TJ Sokol Hradec Králové (2. místo, 14 výher – 2 porážky).

„Lvice" čekají v rychlém sledu dva atraktivní a zároveň těžké zápasy. Dnes hrají na palubovce druhého Valosunu a ve středu přivítají ve své hale trutnovskou Karu.

Hradecký tým by rád udržel po základní části druhou příčku tabulky. V případě dnešního vítězství by to již bylo takřka stoprocentní, ovšem Valosun bude chtít Východočeškám oplatit porážku z prvního vzájemného měření sil v tomto soutěžním ročníku.

Kádr brněnského týmu zkraje února posílila exreprezentantka Tereza Pecková.

Sobota 18.30: BLK Slavia 
Praha (7. místo, 7 výher – 9 porážek) – BK Kara Trutnov (6. místo, 10 výher – 6 porážek).

Další důležitá bitva čeká dnes na basketbalistky Trutnova. Ty se od 18.30 představí v hale pražské Slavie, kde je čeká tabulkový soused.

Z hráček Kary vyprchává zklamání ze středeční porážky proti Nymburku. Svěřenkyně kouče Rešetára neuspěly v přímé bitvě o postup do Final Four Středoevropské ligy, když v domácím prostředí prohrály o jediný bod a ještě k tomu v prodloužení. Kara tak přišla o jeden z vrcholů sezony, který byl cílem kolektivu.

Nyní má tým před sebou další výzvu. Dokončit základní část nejvyšší domácí soutěže na co nejlepší příčce s nejlepšími vyhlídkami do play off. Výhra na Slavii by tomuto plánu výrazně pomohla.