Středa 18.30: Sokol Hradec Králové  (4. místo) – Basketball Nymburk (2. místo).

Dva zápasy, dvě výhry. Touto bilancí se mohou pyšnit oba týmy. „Lvice" se o víkendu zaskvěly výhrou na palubovce Imosu. Nymburk zase poměrně jasně přehrál Trutnov. Hostující tým před sezonou posílil. Atraktivní duel bude pikantní hlavně pro Darinu Mišurovou, která v posledních dvou letech slavila s Hradcem ligový bronz. Nyní však bude hájit barvy Nymburka, kam v létě odešla.

„Těším se, až ji budu bránit," říká talentovaná hradecká hráčka Gabriela Andělová a dodává: „Čeká nás hodně kvalitní tým, ale máme šance, abychom uspěly. Uděláme vše pro to, abychom vyhrály."

Středa 18.30: Kara Trutnov (9. místo) – SBŠ Ostrava (11. místo).

O povinné vítězství se budou rvát basketbalistky Kary. Těm se ve sportovní hale při ZŠ Komenského postaví tým SBŠ Ostrava, který stejně jako svěřenkyně kouče Rešetára v letošní sezoně ještě nevyhrál. Právě výhoda vlastního prostředí by tak měla hrát jednu z hlavních rolí. Kara za sebou má zatím dvě porážky, to když nezvládla koncovku vyrovnaného duelu s Imosem a poté neuspěla ani v hale Nymburka.

,,Ostrava má velké ambice a na premiérovou sezonu v nejvyšší soutěži po čtyřiceti letech se vyzbrojila šesti cizinkami," upozornil na kvalitu soupeře sportovní manažer Jan Braun.

„Uspět na Imosu? To je super"

Hradec Králové /ROZHOVOR/ - Výsledková bomba dosavadního průběhu Ženské basketbalové ligy vybuchla v sobotu v Brně. V hale na Rosničce dokázaly poprvé v historii vyhrát svěřenkyně Romany Ptáčkové nad domácím týmem. Jednou z důležitých hráček na palubovce byla hradecká rozehrávačka Gabriela Andělová, autorka 8 bodů a hlavně dokonalého defenzivního komanda na perimetru.

Gabriela Andělová.Dokázaly jste vyhrát na Imosu, jaké byly po zápase pocity?
Pocity byly naprosto úžasné. Myslím, že to od nás nikdo nečekal. My tam jely hlavně s tím, abychom podaly dobrý výkon. To, že nám to stačilo na výhru, je super.

Jaký byl průběh utkání?
Bylo to strašně těžké utkání. Základem našeho úspěchu byla vynikající obrana, v útoku to tak nějak přicházelo samo.

Trenérka Ptáčková říkala, že to byla možná nejlepší obrana za jejího působení u týmu. Máte podobný pocit?
Já to vidím úplně stejně. Vážně jsme se hodně snažily v obraně. Zejména na perimetru jsme bránily natěsno a dlouhé (pivotky) to také zvládly.

Celé utkání bylo vyrovnané včetně koncovky. Jak jste ji vnímala?
Koncovka byla hodně vypjatá, ale já jsem to nijak moc nevnímala. Jen jsem si říkala, že prostě musíme vyhrát, jelikož jsme celý zápas hrály výborně a byla by škoda koncovku nezvládnout.

Byla jste u možná rozhodujícího okamžiku, koše s faulem kapitánky Hartigové. Popište tu situaci.
Takhle jsem to samozřejmě neplánovala. Chtěla jsem jít normálně „pick and roll" přes clonu, jenže jsem uklouzla. Bylo už málo času na zakončení, a tak jsem musela vystřelit trojku přes pivotku. Střela z toho však vůbec nebyla, míč sebrala Hari a dala koš s faulem.

Byly vaše soupeřky nervózní z vyrovnaného utkání?
Já si myslím, že už před zápasem čekaly, že to bude vyrovnané utkání. Nervózní byly zejména když prohrávaly o sedm bodů. Tam se však projevila jejich kvalita a zkušenosti. Pak domácí hráčky dokázaly zase dotáhnout zápas do vyrovnané koncovky.

Dva zápasy, dvě výhry. To je snový začátek sezony, že?
Začátek sezony se nám hodně podařil a doufám, že to takhle bude pokračovat. Je to pro nás důležité a uklidňuje nás to.

Ve středu vás čeká Nymburk a to bude jistě složitý zápas.
Hodně se těším na Darču Mišurovou, až ji budu bránit. Čeká nás nesmírně kvalitní tým, ale máme šance, abychom uspěly. Chtěla bych diváky pozvat na super basket, my uděláme vše pro to, abychom vyhrály.   (lun)