Skupina A1

Středa 18.30: Sokol Hradec Králové (4. místo, 51 bodů) – BK Imos Brno (2. místo, 55 bodů).

„Lvice" před blížícím se play off o uplynulém víkendu naznačily, že by mohly být v dobré formě. V Praze na Folimance se totiž dlouho držely favorizovaného obra USK, odpadly až v závěrečné čtvrtině a prohrály 52:78.

„Celé tři čtvrtiny jsme hrály s USK vyrovnanou partii," potěšilo hradeckou trenérku Romanu Ptáčkovou. A to navíc neměla k dispozici Mišurovou a Rosenbaumovou.

Středeční duel s Imosem bude posledním testem výkonnosti před vyřazovacími boji.

Již je jisté, že Hradec Králové se ve čtvrtfinále střetne s VŠ Praha. První duel série, která se hraje na tři vítězství, je na programu v sobotu od 16 hodin ve stejné hale jako dnes, tedy na Eliščině nábřeží.

Skupina A2

Středa 17.30: Lokomotiva Karlovy Vary (4. místo, 43 bodů) – Kara Trutnov (1. místo, 48 bodů).

Tak trochu zápas na prověření formy před zahájením play off čeká basketbalistky Kary dnes na palubovce karlovarské Lokomotivy.

Hráčky Trutnova v nadstavbové skupině A2 Ženské basketbalové ligy doslova dominují a připsaly si pouhé jedno zakolísání. Ke všemu získaly jistotu, že ve čtvrtfinále soutěže vyzvou Imos Brno, a tak bude utkání na západě Čech slušnou prověrkou.

„Jsem rád, že jsme si zajistili sedmé místo v předstihu a v posledních dnech už jsme se mohli v klidu připravovat na play off," prozradil už dříve kouč  Kary Jozef Rešetár.

Středeční utkání už nemůže na pořadí skupiny A2 vůbec nic změnit. Trutnov tabulce vévodí, Karlovy Vary v ní skončí čtvrté. Do vyřazovacích bojů Karu doprovodí celek mladoboleslavské Slovanky.