Na prohry ve Vysokém Mýtě (1:8) a doma s Teplicemi (0:4) bude chtít dát zapomenout v atraktivním utkání s pražskou Spartou, které se odehraje v třebešské sportovní hale. Favoritem jsou hosté, ovšem Hradec už několikrát dokázal překvapit.

Chance futsal liga

Pátek od 20.30 hodin, třebešská sportovní hala: Mados MT Hradec Králové (8. místo, 16 bodů) – AC Sparta Praha (4. místo, 29 bodů).

„Zápas s pražskou Spartou je pro nás hodně důležitý," ví moc dobře manažer hradeckého klubu Miloš Němeček.

„Hraje se o víc, než o tři body. Je to v podstatě taková jistota klidného středu tabulky. Vždy jsme spolu měli velmi vyrovnané zápasy. Věřím, že tomu tak bude i nyní. Samozřejmě Sparta se velice pozměnila a je jasným favoritem utkání, ale pokud se vrátíme k naší hře z počátku soutěže a všichni budou pracovat pro tým, tak máme šanci uspět," je přesvědčen Němeček.

Sparta naposledy porazila doma Mělník, ale její výkon nebyl zrovna optimální. Tým byl v plné fyzické přípravě. „Do Hradce Králové jedeme s velkým respektem. Budeme však chtít uspět a odvézt si tři body. Očekáváme bojovné utkání na půdě velmi důrazného soupeře. Bereme to jako součást přípravy na podobné zápasy v play-off," řekl hrající trenér Pražanů David Frič.