Pozemní hokejistky Slavie Hradec Králové na úvod jarní části extraligy žen na venkovní ploše zavítaly na půdu obhájkyň titulu Slavie Praha a domů se vrátily s debaklem 0:5.

Extraliga žen

8. kolo: Slavia Praha – Slavia Hradec Králové 5:0 (3:0).

Utkání v Edenu začalo tak trochu oboustranně v ospalém tempu. Brzy se hra přesunula na hradeckou polovinu a hostující tým se musel začít bránit soustavnému tlaku soupeřek. Přišla i první branka v síti Východočešek, kdy Reinosová využila nepřesné rozehrávky hostů. Těm se naopak nedařilo najít cestu, jak překonat obranu Pražanek. Domácí celek tak do přestávky ještě dvakrát skóroval.

Po změně stran se Hradec přece jen o něco zlepšil, avšak aktivita Chytré a Smitkové ke gólu nevedla. Z tlaku hostující hráčky vytěžily pouze trestný roh, který se jim díky rychle vybíhající obraně soupeřek nepodařilo proměnit. I přes zlepšení svěřenkyně kouče Ellingera ve druhé půli ještě dvakrát inkasovaly.

„Na naši pražskou jmenovkyni a dlouholetého mistra ligy ještě nějakou dobu mít nebudeme. Ale to neznamená, že bychom zápas měli odehrát takovým stylem, jako jsme předvedli. Hráčky jako by přes zimu zapomněly, že mohou použít self-pass, že mohou hrát také dopředu, pokusit se obejít protihráčku a ne jenom hledat někoho za sebou, komu by mohly nahrát. Až v poslední čtvrtině zápasu jsem začal poznávat tým, který trénuji a hru, kterou předvádíme na trénincích. Doufám, že se děvčata do příštího utkání probudí ze zimního spánku a předvedou, co v nich je," řekl trenér hradeckých žen Tomáš Ellinger.

Co se královéhradeckým děvčatům podařilo zlepšit a zda opravdu již nalezla jarní formu, se může veřejnost přesvědčit v sobotu, kdy od 16 hodin přivítají ve Farářství tým Praga Praha.   (šm, pt)

Tabulka:
1.    Slavia Praha    6    4    2    0    18:4    14
2.    Praga Praha    6    4    0    2    13:8    12
3.    Rakovník    5    3    1    1    18:13    10
4.    Hostivař    6    2    1    3    11:11    7
5.    Hradec Králové    7    0    0    7    9:33    0