Pořádný otřes nastal během letní přestávky v kádru hradeckých basketbalistek. „Lvice" se chystají na novou sezonu Bonver ŽBL, kterou začnou v sobotu 24. září domácím duelem s pražskou Slavií, ve značně obměněném složení.

Na listině odchodů je trojice hráček základní formace, z nichž dvě (Křížová a Zavázalová) posílily

konkurenční Nymburk. Stará zamířila do Řecka. Naopak do kádru „strojařek" přišly Ovsíková s Pazderovou z rivalského Trutnova a Minarovičová z boleslavské Slovanky.

Odchody

MICHAELA STARÁ

Šest sezon byla velkou oporou „lvic". Pro nadcházející sezonu se křídelní hráčka upsala AS Niki Lefkadas, šestému týmu posledního ročníku řecké ligy.

„Už jsem cítila, že potřebuji změnu. Zároveň jsem dodělala vysokou školu, tudíž byl nejlepší čas na zahraniční angažmá, které jsem si přála zkusit. Měla jsem i jiné nabídky, ale tato se mi zdála nejzajímavější ve všech ohledech. K tomuto rozhodnutí mi pomohly i velký zájem trenéra Lefkadas a informace od mého manažera," pronesla Stará.

„V Hradci jsem zažila mnoho hezkých chvil, nejen ve sportovním, ale i osobním životě. Děkuji vedení i trenérům klubu, že jsem mohla hrát za lvice," dodala.

KATEŘINA KŘÍŽOVÁ

Zkušená pivotka zamířila do ambiciózního Nymburka. Zlákala ji především možnost zahrát si Eurocup.

„V Hradci mi už chybělo měření sil s evropskou konkurencí. Angažmá v Nymburku mi dá možnost zahrát si v kvalitním českém týmu s družstvy z Evropy. Zdá se mi, že Nymburk stále pracuje na tom, aby byl lepší. Proto věřím, že v mém novém působišti bude i prostor k vlastnímu zlepšování," uvedla Křížová.

„Nejvíce mi bude chybět fanouškovské zázemí. V Hradci byla výborná podpora diváků a příznivci byli naším šestým hráčem doma i venku," doplnila.

KATEŘINA ZAVÁZALOVÁ

Napodobila Křížovou a přesunula se po Labi do nedalekého Nymburka. Pohybově dobře vybavená rozehrávačka působila doposud jen v hradeckém týmu.

„Nebylo to snadné rozhodování opustit svůj mateřský klub, který je pro mě srdeční záležitostí, ale mám věk na to, abych vyzkoušela něco nového. Myslím si, že je čas se posunout dál," řekla Zavázalová s tím, že i jí zlákaly především evropské poháry.

„V Nymburku se bude hrát Eurocup, je tam skvělé zázemí a hrají tam i výborné hráčky," má jasno.

Příchody

ANDREA OVSÍKOVÁ

Nejde úplně do neznáma, neboť v krajské metropoli již kdysi působila. Paradoxem je, že šikovná křídelnice tehdy odešla do konkurenčního Trutnova. Nyní však problémy sužovaný tým opustila a po několika letech se vrátila zpět do města pod Bílou věží.

LENKA PAZDEROVÁ

Veřejnost ji zná možná ještě pod svobodným jménem Větrovcová. Nicméně i tato pivotka mění dres rivalů a stěhuje se z Trutnova do Hradce Králové.

KRISTÝNA MINAROVIČOVÁ

Křídelní hráčka má za sebou poměrně úspěšnou uplynulou sezonu. V dresu mladoboleslavské Slovanky měla průměr 13,3 bodů na zápas. Od nového ročníku Bonver ŽBL však již bude hájit barvy královéhradeckých „strojařek".

Bonver ŽBL 2016/2017
Týmy: 1. Sokol ZVU Strojírny Hradec Králové, 2. DSK Basketball Nymburk, 3. Valosun KP Brno, 4. U19 Chance Strakonice, 5. MK Technic Brno (dříve Tišnov), 6. BK Lokomotiva Trutnov, 7. ZVVZ USK Praha, 8. BK Handicap Brno (dříve Žabiny Brno), 9. SBŠ Ostrava, 10. BLK Slavia Praha, 11. BK Lokomotiva Karlovy Vary, 12. Slovanka Mladá Boleslav.

Systém: Zůstává stejný jako v minulých letech. Týmy se utkají každý s každým doma – venku a poté osm nejlepších celků postoupí do play off, ostatní čeká skupina o záchranu. Poslední dvě družstva následně čeká nevyzpytatelná baráž.