Venkovní golfová sezona skončila, a tak nastal čas hodnocení dosažených úspěchů, ale i neúspěchů. V Golf Clubu Hradec Králové mají radost, že družstvu žen se podařilo již třetím rokem udržet pro Hradec Králové extraligu. A to je velký úspěch.

Úspěchem se může chlubit i družstvo dorostenek, které po loňském třetím místě na letošním mistrovství České republiky získalo druhé místo, tedy stříbrné medaile. Také družstvo žáků si vedlo dobře, i když získalo jen „bramborové“ medaile. Nicméně čtvrté místo ze všech republikových klubů je také hodně dobré umístění.

Uplynulá sezona přinesla i dobré individuální výsledky. Na mistrovství České republiky mládeže vybojovali hráči GC Hradec Králové poprvé i medailová umístění. Stalo se tak hned u dvou hráček, které obě získaly bronzové medaile za umístění na třetím místě. V kategorii mladších žákyň to byla Justýna Šafaříková a v kategorii kadetek Lucie Harcubová.

Obě hráčky měly i úspěšnou hru v zahraničí. Lucie Harcubová plnila reprezentační povinnosti České republiky a mimo jiných turnajů se zúčastnila mistrovství Evropy dorostenek ve Finsku na hřišti St. Laurence Golf Club. Hrála za družstvo dorostenek ČR, které sice na medaile nedosáhlo, ale také nezklamalo. Justýna Šafaříková odjela k sousedům na mezinárodní mistrovství žáků Rakouska, kde se vůbec neztratila. Po základních kolech byla na děleném prvním místě a teprve v rozehrávce podlehla těsně golfistce z Portugalska. Je to rovněž velký úspěch této teprve jedenáctileté hráčky.

Cíl se nepodařilo naplnit družstvu mužů, které ve II. lize skončilo sice na pěkném druhém místě, ovšem toto místo bylo už nepostupové. O posun do I. ligy se tak musí poprat až v roce 2018. Rovněž družstvo seniorů nepostoupilo z kvalifikace do vyšší soutěže.   (pd)

Smíšené družstvo Golf Clubu Hradec Králové ve složení (zleva) Bohumír Šafařík (kapitán), Jaroslav Bareš, Šimon Mládek, Berenika Kucrová a Justýna Šafaříková skončilo na MČR čtvrté.Zdroj: archiv oddílu