Přinese čtvrtfinálová část play off Ženské basketbalové ligy překvapení? Zatímco hráčky z krajské metropole si to nepřejí, trutnovská Kara o něčem podobném sní. Favoritem jsou totiž Hradec a Valosun Brno.

Čtvrtfinále play off

4. zápas: BLK Slavia Praha – Sokol Hradec Králové 78:58.

„Lvice" ve čtvrtek totálně vybouchly ve druhé čtvrtině, kterou prohrály o dvacet bodů a nastřílely v ní pouhé čtyři body z trestných hodů. A bylo rozhodnuto. Druhá půle byla sice vyrovnaná, ale zápas se v ní už pouze dohrával.

„Začátek jsme měli excelentní a vedli jsme 13:4. Jenže pak se stalo něco, co vůbec nechápeme. Po oddechovém čase domácího týmu nám to tam najednou přestalo padat. Další časový úsek hry jsme prohráli snad 29:4 a bylo po zápase. Nedávali jsme vyložené šance, nedařila se nám střelba z trojkové vzdálenosti, najednou nešlo vůbec nic. Holky zrovna neměly formu. Musíme na to rychle zapomenout," poznamenal Miroslav Volejník, asistent hradecké trenérky a prezident klubu.

5. zápas – sobota 17.00: Sokol Hradec Králové – BLK Slavia Praha.

Zatím je to tak, že kdo hraje doma, ten vítězí. Takže nyní jsou na tahu „lvice". A mohou si věřit, neboť v letošní sezoně dobyl halu na Eliščině nábřeží pouze evropský velikán USK Praha.

Je téměř jisté, že fanoušci vytvoří báječnou atmosféru, která hradeckým hráčkám svědčí. Na utkání se totiž vydá početná skupina příznivců rovnou z fotbalového duelu „votroků" se Spartou. I díky tomuto svátku fotbalu se začátek basketbalu posunul až na 17. hodinu.

„Myslím, že domácí prostředí rozhodne. Máme tam osahané koše a dokážeme i otáčet zápasy, což se nám povedlo perfektním výkonem v úterý, kdy jsme prohrávali skoro o dvacet bodů. Naopak na Slavii je velká hala, nejsme na ni zvyklí, je tam horší orientace na střelbu. Tentokrát se musíme hned od začátku soustředit a hrát svoji hru – výborně bránit, chodit do rychlých protiútoků, běhat a střílet. Věřím, že postoupíme," přeje si Volejník.

4. zápas: BK Kara Trutnov – Valosun KP Brno 83:70.

Rčení „Můj dům, můj hrad" zatím funguje i ve druhé sérii s východočeskou stopou. Basketbalistky trutnovské Kary dokázaly i podruhé odpovědět na vítězství svého brněnského soka, také ve čtvrtečním čtvrtém duelu série navíc vyhrály po výborném výkonu a poměrně jasným výsledkem.

„Trochu mi to připomínalo sobotní zápas. Koncentrace našich hráček byla na slušné úrovni, i když ve druhém poločase jsme pod vlivem ubývajících sil udělali pár zbytečných ztrát. Zápas byl na vysoké úrovni, tak jako se na play off patří. Chtěl bych poděkovat fanouškům, kteří nám vytvořili skvělou atmosféru. Přál bych si, aby taková byla pokaždé. Jsou naším šestým hráčem," nešetřil trutnovský lodivod Jozef Rešetár komplimenty na adresu svých hráček i fanoušků, jichž se v hale sešlo více než pět stovek.

5. zápas – sobota 16.00: Valosun KP Brno – BK Kara Trutnov.

Rozhodnutí série však bude bez podpory zaplněné haly. Ačkoliv i v Brně nebudou scházet nejvěrnější příznivci Trutnova, navrch bude mít tamní publikum.

Přesto by Kara ráda ukončila nadvládu domácích týmů v sérii a vítězstvím dokázala urvat postup do semifinále nejvyšší domácí soutěže. „Rozhodne momentální forma, stát se může cokoliv," vědí dobře v podkrkonošském kádru. A proč si nevěřit. Vždyť už úvodní duel série dokázaly hráčky dovést do prodloužení a také ve třetí partii dlouho sahaly po vítězství!

Hradec Králové - Slavia Praha 2:2Čtvrtfinále play off
1. zápas – středa 25. března: Hradecké lvice – BLK Slavia Praha 85:65
2. zápas – neděle 29. března: BLK Slavia Praha – Hradecké lvice 80:67
3. zápas – úterý 31. března: Hradecké lvice – Slavia Praha 70:61
4. zápas – čtvrtek 2. dubna: Slavia Praha – Hradecké lvice 78:58
5. zápas – sobota 4. dubna, 17.00: Hradecké lvice – BLK Slavia Praha

Valosun Brno - Trutnov 2:2Čtvrtfinále play off
1. zápas – středa 25. března: Valosun Brno – Kara Trutnov 82:71 pp
2. zápas – sobota 28. března: Kara Trutnov – Valosun Brno 78:66
3. zápas – úterý 31. března: Valosun Brno – Kara Trutnov 82:76
4. zápas – čtvrtek 2. dubna: Kara Trutnov – Valosun Brno 83:70
5. zápas – sobota 4. dubna, 16.00: Valosun KP Brno – Kara Trutnov