Také v nové sezoně se východočeští fanoušci mohou těšit na atraktivní derby zápasy. V Ženské basketbalové lize totiž budou dál působit jak hradecké Lvice, tak trutnovská Lokomotiva.

S vyššími ambicemi do sezony vstoupí prvně jmenovaný tým, který bude obhajovat čtvrtou příčku. V úvodním kole se Hradec na vlastní palubovce utká s mladoboleslavskou Slovankou. To podkrkonošský celek bude mít premiéru o dost náročnější. Los ho nasměroval do haly největšího a vlastně i jediného kandidáta na titul, USK Praha.

A na kdy, že jsou naplánována již zmiňovaná derby? Poprvé se rivaly potkají na začátku prosince v Trutnově, kde půjde o duel 11. kola. Odveta na Eliščině nábřeží celou základní část ve 22. kole uzavře.

Systém nejvyšší domácí soutěže zůstává i přes odpadnutí Karlových Varů stejný jako v minulých letech. Všechny týmy se utkají každý s každým doma – venku a poté osm nejlepších postoupí do play off. Ostatní čeká skupina o záchranu, když jedenáctý celek nemine baráž s nejlepšími družstvy I. ligy.