Populární anketu tradičně uzavřou krajská kola. Na Pardubicku poznají sportovního krále ve středu 4. března, v Královéhradeckém kraji vyhlásí vítěze v úterý 31. března.

Nejúspěšnější sportovec roku bude mít už 17. pokračování a zavítá hned do 41 měst po celé České republice. Pořadateli jsou agentura SPORT ACTION s. r. o ., za níž stojí sportovní veřejnosti známá moderátorská tvář Radek Šilhan. Spolupořadateli jsou regionální DENÍK a ČESKÁ UNIE SPORTU. Významným vyhlašovatelem jsou také města a krajské úřady, bez jejichž práce a finanční podpory by se tato anketa nemohla uspořádat.

Smyslem tohoto mimořádného projektu je ocenění sportovců a kolektivů v jednotlivých okresech a krajích České republiky za předchozí rok. 
A to v mnoha kategoriích od mládeže až po veterány.

Už teď mohou zbystřit pozornost také čtenáři Deníku, kteří si zvolí svoji sportovní Hvězdu deníku.
Společně se tak můžeme těšit na ocenění sportovců z řad mládeže, dospělých, jednotlivců i kolektivů, handicapovaných sportovců, kategorie masters, poděkování trenérům, cvičitelům, funkcionářům, ale také připomenutí činů fair play či v neposlední řadě uvedení sportovních legend do Síně slávy.

Královéhradecká královna

Slavnostní vyhlášení Nejúspěšnějšího sportovce Královéhradeckého kraje za rok 2013 se uskutečnilo v závěru března v Kongresovém centru Aldis v Hradci Králové. Záštitu nad akcí převzali hejtman Lubomír Franc a primátor města Zdeněk Fink. Galavečerem provázel Radek Šilhan.

Absolutní vítězkou se stala hradecká karatistka Radka Krejčová, kterou na trůn sportovní královny vynesl zisk titulu mistryně Evropy a světa.
„Ocenění si vážím. A je to i poděkování za dlouholetou trenérskou činnost panu Kamilu Guzkovi, který nejen mně věnoval velkou část svého života," povídala tehdy Krejčová, která žezlo převzala od sportovního střelce Jana Sychry, jenž byl druhý. Třetí příčku obsadil deštenský skibobista Pavel Čiháček.
Nejlepším kolektivem byli vyhlášeni házenkáři Jičína, kteří v roce 2013 získali historický extraligový titul. Jejich kouč Aleš Babák triumfoval mezi trenéry. Nejlepším mládežnickým sportovcem se stal hradecký atlet Jan Doležal, kolektivem mladí fotbalisté FC Hradec Králové. Mezi handicapovanými sportovci zvítězil Jakub Novák z týmu Lvíčata Dolní Lánov.
Za Hvězdu čtenáři Deníku zvolili trutnovskou basketbalistku Milenu Prokešovou.

Pardubicko ovládl kanoista

Vyhlášení Nejúspěšnějšího sportovce Pardubického kraje za rok 2013 hostilo v závěru března Roškotovo divadlo v Ústí nad Orlicí. Záštitu nad akcí převzal hejtman Martin Netolický. Až na vrchol ankety vystoupal pardubický kanoista Ondřej Rolenc, který sbíral medaile v tuzemsku i na evropském šampionátu na divoké vodě a na mistrovství světa v raftingu.

„Je to úžasné. V této anketě se umísťuji každý rok. Teď to vyšlo. Na jednu stranu mě to překvapilo, na druhou velmi potěšilo. Skoro bych řekl až dojalo," říkal tehdy Ondřej Rolenc, jenž na trůnu vystřídal hokejistu Petra Koukala.

Druhá skončila pardubická orientační běžkyně Veronika Krčálová. Třetí byl chrudimský futsalista Lukáš Rešetár.
Nejlepším kolektivem byli vyhlášeni futsaloví mistři z Chrudimi. Ocenění se dostalo i nejlepším mládežnickým kolektivům a jednotlivcům.
Mezi handicapovanými sportovci zvítězili Radek Procházka a Pavel Jílek. Krajánkem za vzornou reprezentaci kraje se stal cyklistka Leopold König.
Za Hvězdu čtenáři Deníku zvolili nadějnou pardubickou travní lyžařku Adélu Kettnerovou. Za mimořádný výkon si cenu vysloužili fotbaloví dorostenci FK Pardubice. Vyhodnoceni byli i úspěšní trenéři, veteráni či zasloužilí funkcionáři.

Galavečer bavil i oceňoval

Během obou krajských galavečerů, které nejen oceňovaly, ale i bavily všechny přítomné, byli také vyhlášeni úspěšní dobrovolní trenéři či zasloužilí funkcionáři. Galavečery provázel Radek Šilhan. V doprovodném programu vystoupili zpěváci Josef Vágner, Kamila Nývltová a duo Bek Ofis.

Nadcházející ročník ankety

Kromě špičkových sportovců z jednotlivých regionů, mezi nimiž nechybí ani úspěšní olympionici, mistři světa, mistři Evropy a ČR, se akce účastní také zástupci městských a krajských úřadů, poslanci parlamentu České republiky, senátoři ČR, členové vlády ČR, přední sportovci současnosti i minulosti, zástupci významných podniků, úspěšní podnikatelé a řada dalších vzácných hostů.

Nechybí ani přední umělci. V průběhu let vystoupili například Ilona Csáková, Marcela Holanová, Monika Absolonová, Helena Zeťová, Jiří Zoniga, Olga Lounová či Bohuš Matuš.

Na nadcházejících galavečerech se oceněným sportovcům a divákům na pódiu představí Kamila Nývltová, Gabriela Goldová, Eva Matějovská, přední artisté a také řada regionálních talentů.

V roli moderátorů se vystřídají Radek Šilhan (Prima Cool) a Radek Jirgl. Díky zajímavému programu a nejvyšší kvalitě celé akce je pravidelně zaplněna kapacita všech sálů. Přímo se slavnostních večerů zúčastní 20 000 diváků a další statisíce čtenářů se o sportovní akci vše dočtou v Deníku.
Věříme, že i vy využijete možnost setkat se osobně se svými sportovními oblíbenci na některém ze slavnostních večerů. Všichni zájemci mohou získat volné vstupenky, a to tím, že navštíví redakce regionálního Deníku, kde budou volné vstupenky k dispozici.

Podrobné informace najdete na webových stránkách www.nejuspesnejsisportovecroku.cz

Finálové večery ve východních Čechách
OKRESNÍ KOLA:

Svitavsko
Pátek 16. ledna 2015, 18.00:
Polička, Tylův dům

Orlickoústecko
Pondělí 19. ledna 2015, 17.00:
Česká Třebová, Národní dům

Chrudimsko
Středa 21. ledna 2015, 18.00:
Hlinsko, Multifunkční centrum

Semilsko
Středa 28. ledna 2015, 18.00:
Lomnice nad Popelkou,
Tylovo divadlo

Rychnovsko
Pátek 30. ledna 2015, 18.00:
Rychnov nad Kněžnou,
Pelclovo divadlo

Hradecko
Středa 25. února 2015, 18.00:
Hradec Králové, Filharmonie

KRAJSKÁ KOLA:

Pardubicko
Středa 4. března 2015, 18.00:
Polička, Tylův dům

Královéhradecko
Úterý 31. března 2015, 19.00:
Hradec Králové, KC Aldis