Zimní golfová sezona nezahálí. Ba právě naopak. O minulém víkendu proběhlo v Indoor Golf Fomei v Hradci Králové kvalifikační kolo mistrovství republiky na rány a v tomto týdnu odstartoval 1. ročník jamkového mistrovství Golf Clubu Hradec Králové.

„Chceme založit novou klubovou tradici,“ říká o „jamkovce“ na simulátorech člen klubu a zároveň rozhodčí David Jirků.

Mistrovství se mohou zúčastnit i profesionálové, přičemž nasazení všech hráčů do pavouku proběhne losováním. Kromě hlavního pavouku se bude hrát ještě tzv. opravný pavouk, kam budou přeřazeni golfisté po první porážce. Hráč v soutěži končí, teprve až když prohraje v hlavním i v opravném pavouku.

Vítěz opravného pavouku se utká ve finále s vítězem hlavního pavouku.

Už dávno neplatí, že golfisté během zimy odloží výbavu do kouta. Simulátory si získávají stále více na oblibě.

„O tom není sporu. Každým rokem evidujeme vzrůstající zájem o zimní golf. Snažíme se nabízet opravdu špičkové služby a myslím, že se nám to i daří,“ usmívá se Zdeněk Veverka, ředitel Indoor Golf Fomei.

Pět golfových simulátorů s bohatým výběrem světových hřišť, multifunkční simulátor golfu, hokeje, fotbalu, basketbalu, amerického fotbalu nebo baseballu a několik cvičných odpališť.

To vše nabízí unikátní golfové centrum ve východních Čechách, které je otevřeno pro širokou veřejnost a golfisty ze všech klubů Česka.
Podobně jako během klasické letní golfové sezony je možnost v Indoor Golf Fomei využít i služeb zkušeného trenéra Zdeňka Košťála.

„Kdo chce, může s golfovými lekcemi začít prakticky okamžitě. Golf prožívá v celém světě obrovský boom. Počet aktivních golfistů se každoročně nesmírně navyšuje, díky čemuž se stal velmi populárním sportem i u nás a východní Čechy nejsou rozhodně výjimkou,“ říká Košťál.