Skvěle se dařilo i běžkyni Vrabcové-Nývltové, solidní vystoupení mají za sebou třeba hokejista Hemský, nebo rychlobruslařka Erbanová.

Jak si vedli Východočeši?

Veronika Vítková, biatlon:
Hodnocení Deníku: (16. místo ve sprintu, 21. místo ve stíhačce, 6. místo ve vytrvalostním závodě, 8. místo v závodě s hromadným startem, 2. místo ve smíšené štafetě, 4. místo ve štafetě): Biatlonový bůh se nad ní slitoval a ve smíšené štafetě ji obdaroval stříbrem. Na střelnici patřila v každém závodě mezi nejpřesnější a nejrychlejší. Bravo Veroniko!

Eva Vrabcová, běh na lyžích:
Hodnocení Deníku (5. místo na 30 km volně, 10. místo ve štafetě, 11. místo ve skiatlonu, 21. místo na 10 km klasicky): Famózní záležitost! Česko má od dob Kateřiny Neumannové zase běžkyni, na kterou může být pyšné. Parádní olympijské představení korunovala 5. místem na volné třicítce. Ve štafetě předvedla dokonalý koncert.

Aleš Hemský, hokej:
Hodnocení  Deníku (celkově 6. místo, v turnaji 3 branky, jedna asistence): V Soči začal na střídačce jako třináctý útočník, turnaj končil v pozici nejlepší ofenzivního hráče týmu. V osmifinále načal Slováky úvodním gólem v přesilovce, jediným českým střelcem byl v neúspěšném čtvrtfinále s USA. V nároďáku se s ním musí počítat i dál.

Karolína Erbanová, rychlobruslení:
Hodnocení Deníku (10. místo v závodě na 500 metrů, 10. místo v závodě na 1000 metrů, 13. místo v závodě na 1500 metrů): Čekalo se o malinko víc. Především na kilometru – na její nejsilnější trati. Umístění na konci první desítky bylo mírným zklamáním. Naopak na pětistovce je ten samý flek výrazným úspěchem.

Klára Moravcová, běh na lyžích:
Hodnocení Deníku (10. místo ve štafetě, 45. místo na 30 km volně, 48. místo na 10 km klasicky, 58. místo ve skiatlonu): Jediným závodem, který zvládla se ctí, byl poslední úsek štafety, kde uhájila 10. pozici před Slovinskem. Jinak? Umístění v páté a šesté desítce s obřími ztrátami na nejlepší. Na světovou konkurenci nestačila.

Ondřej Moravec, biatlon:
Hodnocení Deníku (8. místo ve sprintu, 2. místo ve stíhacím závodě, 18. místo ve vytrvalostním závodě, 3. místo v závodě s hromadným startem, 2. místo ve smíšené štafetě, 11. místo ve štafetě): Tři medaile? To je bomba! Vydřel stříbro ve stíhačce, vystřílel bronz v hromaďáku,  nejvíc si vychutnal poslední úsek ve smíšené štafetě.

Jaroslav Soukup, biatlon:
Hodnocení Deníku (3. místo ve sprintu, 20. ve stíhacím závodě, 17. místo ve vytrvalostním závodě, 24. v závodě s hromadným startem, 2. místo ve smíšené štafetě, 11. místo ve štafetě): Pro sportovní národ byl před olympiádou „no name", teď  je za hvězdu. Šokujícím způsobem se prohnal k medaili ve sprintu, zazářil i ve smíšené štafetě.

Michal Šlesingr, biatlon:
Hodnocení Deníku (31. místo ve sprintu, 57. místo ve vytrvalostním závodě): Soči by nejradši vymazal z mapy. Nadobro. Plánoval si útok na vysněnou medaili, jenže nezvládl hned úvodní závod a další plány mu nemilosrdně roztrhaly zdravotní patálie. Že jste o tom už někdy v „Bouškově" případě slyšeli? Máte recht! Smůla se ho drží zuby nehty.

Michal Krčmář, biatlon:
Hodnocení Deníku (61. místo ve vytrvalostním závodě, 11. místo ve štafetě): Nenechte se zmýlit dvojmístnými čísly. Krčmář si v Soči nevedl zle. Sice mu podle představ nevyšel vytrvalostní start, ale ve štafetě ukázal, že v něm vězí pořádný kus talentu. Na prvním úseku zvládl těžkou roli solidně, předával s půlminutovou ztrátou.

Jiří Magál, běh na lyžích:
Hodnocení Deníku (44. místo ve skiatlonu, 52. místo na 50 km volně): Před čtyřmi lety byl na vrcholu, z Vancouveru si vezl bronz ze štafety. Jenže olympiádu s označením Soči 2014 zasune na dno své kariéry. Byl totálně z formy, na padesátce dojel do cíle s hrůzným mankem téměř deseti minut. Co s ním bude dál?

Karolína Grohová, běh na lyžích:
Hodnocení Deníku (10. místo ve štafetě, 38. ve sprintu volnou technikou): Asi na víc neměla. Největší naděje upínala ke klasickému sprintu, kde se chtěla probojovat do finálové třicítky. Jenže k postupu jí chybělo osm příček a  dvě vteřiny. Ve štafetě dostala na starosti druhý úsek, ale ze stříbrné příčky se propadla na desátou.