Cyklistický klub z Hradce Králové vstupuje do nadcházející sezony 2017 v novém – ponese jméno nového titulárního partnera, navíc do kádru závodníků přichází kvalitní jezdec se zkušenostmi z prokontinentálního týmu a celá formace oblékne nové dresy. Vyjímat se na nich bude název Elkov Author.

Pod ním bude v nejbližších měsících závodit také třiadvacetiletý Josef Černý. „Pro hodně lidí je to možná krok zpátky, ale já ho vnímám pozitivně," říká cyklista, který do východočeské stáje přišel z polského prokontinentálního týmu CCC Sprandi Polkowice.

„Je to pro mě motivace a beru to z profesionálního hlediska. V listopadu a prosinci jsem trénoval ve Španělsku, abych byl připraven na sezonu a věřím, že mi hradecký tým pomůže k tomu, abych se dále rozvíjel," dodal Černý.

V sestavě Elkov Author figuruje dalších devět závodníků – Alois Kaňkovský, Vojtěch Hačecký, Martin Hunal, Michal Brázda, Jan Kovář, Jiří Šorm, Michael Kukrle, Tomáš Bucháček a Pavel Camrda.

Tým zůstává i nadále ve třetí divizi UCI (Mezinárodní cyklistická unie) takzvaně jako kontinentální tým a jeho prioritou jsou závody na evropském kontinentu. Vrcholem by měly být domácí závody UCI v čele s největším českým podnikem Czech Cycling Tour, zařazeným do první kategorie UCI, a na podzim závodem East Bohemia Tour v Královéhradeckém kraji.

Královéhradečtí do nich nastoupí ve svých typických černožlutých dresech, ale s novým designem a jménem. Po třinácti letech totiž ekipa z města pod Bílou věží mění titulárního partnera – nově se jím stala společnost Elkov Elektro, specializovaný velkoobchod elektromateriálem a svítidly.

K cyklistice má společnost blízko zejména v osobě majitele, Michal Vodička totiž v roce 2002 jezdil právě za hradecký tým. „Na působení v tehdejším družstvu, byť bylo jen krátké, vzpomínám rád," přiznává Vodička.

„Tým léta sleduji a podporuji. Jelikož k němu mám kladný vztah i ze svých závodních let, tak jsem velmi rád, že může nyní nést naši značku," doplnil šéf Elkov Elektro.

Cyklisty čeká i další bonus navíc – další z nových partnerů, společnost Olfin Car dodá hradecké formaci kompletně nový vozový park značky Škoda. Tým se opět opře o top model značky Author, kterým je Charisma 77 v novém designu.

V závěru loňského roku se jezdci připravovali v rámci prvního soustředění na Mallorce. „Po Novém roce na to navážou soustředění na jihu Španělska a následně v Chorvatsku," říká k programu hradeckých cyklistů sportovní ředitel týmu Vladimír Vávra.

První starty v sezoně 2017 mají jezdci stáje Elkov Author, která nadále patří Olymp Centrum sportu Ministerstva vnitra, naplánovány na přelomu února a března. Cíle mají stanoveny ty nejvyšší: potvrdit vítězství v UCI závodech a být součástí reprezentačních výběrů na vrcholných podnicích, jak v kategorii U23, tak i v kategorii Elite.