VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Podnikání

20.6.2016

Hoteliéři čekají lepší sezonu, než byla vloni

Východní Čechy - Obsazenost hotelů a penzionů je už teď mnohem vyšší než vloni touto dobou.

19.6.2016

Mzdy v našem kraji poslední rok rychle rostou

Východní Čechy - Východočeši si za rok přilepšili i po odečtení inflace o 1500 korun.

13.6.2016

Pomozte hospici zajistit důstojný podzim života

Královéhradecko - V Domácím hospici Duha zajišťujeme profesionální pomoc umírajícím lidem a jejich rodinám již řadu let. Projekt otevření kontaktního místa ve Vrchlabí je zacílen na důstojný podzim života pro naše klienty.

12.6.2016

Nezaměstnanost je nejnižší za sedm let

Východní Čechy - Lidí bez práce je nejméně od roku 2009, kdy vypukla hospodářská krize. v Královéhradeckém kraji činí nyní nezaměstnanost pouhých 3,9 a v Pardubickém 4,0 procenta.

6.6.2016

Ambasadorem firmy, která sází na historické série, je známý lékař

Východní Čechy, Nové Město nad Metují - Novoměstská hodinářská firma Elton si vybrala svého ambasadora. Stal se jím známý lékař Jan Štulík.

4.6.2016

Zbrojař Strnad koupil firmu Elton

Východní Čechy, Nové Město nad Metují - Společnost Czechoslovak Group zbrojaře Jaroslava Strnada koupila většinový podíl ve firmě Elton hodinářská, která je výrobcem náramkových hodinek značky Prim. Podíl Czechoslovak Group koupila od pražské firmy E-Centrum, která zůstane menšinovým společníkem Eltonu. Cena transakce nebyla zveřejněna.

29.5.2016

Unikátní hodinky s císařem vyjdou skoro na půl milionu

Východní Čechy, Nové Město nad Metují - Se zvláštní sérií mechanických náramkových hodinek Prim, jejichž číselník zdobí ručně malovaná miniatura Karla IV., přichází na trh novoměstská firma Elton hodinářská. Připravila ji k letošnímu 700. výročí narození této velké středověké osobnosti.

22.5.2016

Projektům pomáhají firmy - například elektrárna

Východní Čechy - Energeticky - technologicko - inovační klastr v projektu „Smart region Pardubického kraje" zastává roli nejenom partnerského, ale i systémového integrátora s cílem realizovat technologickoinovační projekty v oblasti tzv. „chytrých měst".

20.5.2016

Nová daňová složenka ušetří poplatníkům peníze

Východní Čechy - Letošní novinkou Finanční správy je daňová složenka, jejímž prostřednictvím lidé mohou v těchto dnech zaplatit aktuální daň z nemovitých věcí.

16.5.2016

Akcionáři VAKu dostanou tři koruny za jednu akcii

Hradec Králové - Společnost Vodovody a kanalizace Hradec Králové (VAK) loni zvýšila zisk na 51 milionů korun z předloňských 45 milionů korun. Z loňského zisku by podle návrhu představenstva mělo jít akcionářům 5,8 milionu korun.

9.5.2016

Nové SUV z Kvasin se bude jmenovat Kodiaq. Jako medvěd

Východní Čechy, Kvasiny - Chystaný velký terénní vůz od Škody Auto se bude podle očekávání jmenovat Kodiaq podle medvěda žijícího na stejnojmenném ostrově u pobřeží Aljašky.

8.5.2016

Společnost Škoda Auto shání lidi i z OKD

Východní Čechy, Kvasiny - Pracovníci z krachujících ostravských dolů OKD by mohli mít šanci najít práci v rozvíjejícím se závodě automobilky Škoda Auto v Kvasinách na Rychnovsku.

3.5.2016

Rok bezhotovostních plateb za šrot: Výkupny krachují, ale ubylo krádeží

Východní Čechy - Víc než zákaz plateb v hotovosti sběrnám ublížil pád cen za staré železo. Teď se naopak vyplatí papír.

26.4.2016

Teplárny nevydělávají, takže teplo podraží

Východní Čechy - Teplárny kvůli již třetí abnormálně teplé zimě za sebou opět vykázaly podprůměrný prodej tepla, takže nejspíš letos svým zákazníkům zvednou ceny.

26.4.2016

Česká úvěrová džungle nabízí RPSN od sedmi do 5 000 procent

Východní Čechy - Podle posledních statistik nepatrně ubývá lidí s úvěrem na krku, zvyšuje se ale objem peněz, který lidé bankám a nebankovních institucím dluží. To ukazuje na to, že si lidé půjčují stále více peněz, i to, že mnozí z nich splácejí jeden úvěr úvěrem jiným. V těchto případech na začátku vždy stojí neuvážené rozhodnutí půjčit si peníze a neznalost toho, kolik ono „půjčení peněz" bude stát.

24.4.2016

Půjčení peněz i pro blízké dobře zvažte. Můžete mít potíže

Hradec Králové - Až dvacet procent zadlužených lidí, kteří mají problémy se splácením svých závazků, si svým jménem půjčilo peníze pro někoho jiného. Nejčastěji si tak půjčují ženy a zpravidla se jedná o částky do 50 tisíc korun od nebankovních institucí.

24.4.2016

Škodováci se dočkali rekordního zvýšení mezd. Některým to nestačí

Kvasiny, Mladá Boleslav - Loni stávkovali, letos se díky vyjednávání odborů s vedením dočkali zvyšování mezd, které nepamatují. Poznají to již v květnové výplatě, kdy dostanou 34 tisíc korun navíc. Ne všem zaměstnancům to však připadá dost.

19.4.2016

Češi zjistili, jak ušetřit 1 500 Kč na povinném ručení

Východní Čechy - Zásada číslo jedna zní, za povinné ručení můžete vždy platit méně, než platíte. Zásada číslo dvě je pak o tom, že i levnější povinné ručení umí nabídnout služby, které byste od něj nečekali. Například asistenční služby. Vyplývá to z aktuálního porovnání cen povinného ručení online srovnávačem cen finančních produktů a energií Porovnej24.cz.

12.4.2016

Další mizerná sezona. Prodělali jsme boty, stěžují si vlekaři

Východní Čechy - Už třetí rok po sobě není do zpěvu většině východočeských lyžařských areálů. Už potřetí totiž byla mírná a na sníh skoupá zima.

11.4.2016

Nejméně lidí bez práce má Rychnovsko

Východní Čechy - Východočeské úřady práce v březnu evidovaly 35 362 nezaměstnaných. Oproti únoru jich z evidence ubyly více než dva tisíce. Na Rychnovsku byla dokonce nejnižší nezaměstnanost v České republice.

9.4.2016

Šéfkuchař Láznička: 'Ušli jsme kus cesty, největší máme ještě před sebou'

Hradec Králové /ROZHOVOR/ - Restaurace Park Golf klubu v Roudničce šlape jako dobře promazaný stroj již tři roky pod taktovkou šéfkuchaře Petra Lázničky, který své bohaté zkušenosti nejen předává dál, ale zároveň je neustále rozvíjí.

29.3.2016

Nemáte na zaplacení daně, nestíháte přiznání? Zkuste odklad a ušetříte

Východní Čechy - Nezaplatili Vám faktury? Máte jiné starosti a nestíháte vše potřebné pro podání daňového přiznání?

26.3.2016

Systém firmy ERA sleduje vrtulníky u ropné plošiny

Východní Čechy, Pardubice - Sledovací systém společnosti ERA v Pardubicích kontroluje provoz vrtulníků na ropné plošině u nizozemského pobřeží. Po roce testů je v ostrém provozu.

24.3.2016

Elektrobusy pronikají do MHD. Jsou levné a tiché

Východní Čechy - V Chrudimi na linkách MHD jezdí už rok elektrobus výrobce SOR Libchavy z Orlickoústecka. Firma už dodala od roku 2010 na český a zahraniční trh 24 elektrobusů. Další dodávky pro tuzemské dopravce by mohly podpořit avizované dotace ministerstva pro místní rozvoj. Loni podnik dodal svým zákazníkům rekordních 750 autobusů.

20.3.2016

Nejlepšími městy pro byznys jsou Dobruška a Pardubice

Východní Čechy - Dobruška se stala vítězem právě vyhlášených výsledků každoroční soutěže Město pro byznys 2015 v hradeckém kraji, Pardubice vyhrály v Pardubickém kraji.

18.3.2016

Ceny benzinu a nafty jdou nečekaně rychle nahoru

Východní Čechy - Pohonné hmoty v regionu od minulé středy opět zdražily. Například cena benzinu Natural 95 stoupla na průměrných 26,50 Kč/l, což je o 30 haléřů více než před týdnem. A nafta nyní stojí 25,10 Kč/l, což je dokonce o 60 haléřů víc než před týdnem.

16.3.2016

Platy v regionu na konci minulého roku rostly - a to o čtyři procenta

Hradec Králové - Mzdy ve východočeském regionu v posledním čtvrtletí vzrostly.

16.3.2016

Daňové přiznání za 15 minut

Východní Čechy - Tisíce občanů tráví zbytečně moc času nad zpracováním daňového přiznání. Je jim to nepříjemné a tak vše nechávají na poslední chvíli a přitom s Deníkem Vám celá procedura nezabere více jak 15 minut.

14.3.2016

Jak snadno ušetřit tři tisíce ročně? Začněte u elektřiny a plynu!

Východní Čechy - Ceny za plyn nebo elektřinu v ČR se liší kraj od kraje. Rozdíly jsou v řádu stovek a tisíců korun. Konečnou cenu energie totiž vedle jejího dodavatele určuje i její distributor. A právě jejich ceny se značně liší. To však domácnosti nemusí zase až tolik zajímat, důležité pro ně je, kdo jim energii prodá nejlevněji.

10.3.2016

Lidí bez práce v únoru ubylo. Firmám v regionu však chybějí dělníci a řidiči

Východní Čechy - Nezaměstnanost v únoru klesla ve všech okresech regionu. Rychnovsko, kde se podíl lidí bez práce snížil na pouhých 2,8 procenta, má podle údajů Úřadu práce po Praze-východ druhou nejnižší nezaměstnanost v Česku. Nízká nezaměstnanost je také na Jičínsku a Pardubicku, naopak nejvíce lidí bez práce v regionu je na Svitavsku a Královéhradecku.

6.3.2016

CzechInvest vloni získal jedenáct mliard korun

Východní Čechy - Vládní agentura CzechInvest loni v Pardubickém kraji zprostředkovala deset investic v hodnotě 9,55 miliardy korun, které v budoucnu přinesou 3691 pracovních míst.

2.3.2016

Škodovka představila v Ženevě chystané SUV

Východní Čechy / Ženeva /FOTO/ - Bude to historicky první škodovka se šesti sedadly ve třech řadách.

21.2.2016

Škodovka slaví. Vyrobila už miliontou převodovku

Východní Čechy, Vrchlabí - Další významný milník má za sebou vrchlabský závod Škoda Auto. Po zhruba čtyřech letech od zahájení výroby tam spatřila světlo světa už miliontá převodovka typu DQ 200.

18.2.2016

Design SUV je ovlivněn českým kubismem

Východní Čechy - Prezentace značky Škoda Auto na autosalonu v Ženevě napovídá, jak by mohlo vypadat nové designové směřování SUV značky Škoda.

13.2.2016

E-tržby nejdříve čekají restaurace a hotely

Východní Čechy - Sněmovní boj o elektronickou evidenci tržeb (EET) skončil vítězstvím vládní koalice. Podle některých se tím narovnají podmínky pro podnikání, podle jiných to znamená znevýhodnění pro drobné podnikatele.

9.2.2016

Volných pracovních míst je teď nejvíc od roku 2008

Východní Čechy - Nezaměstnanost přes nynější zimní nárůst začne od jara opět klesat. Ekonomice se daří.

7.2.2016

Východočeské Deníky jsou nejčtenější

Východní Čechy - Východočeské Deníky jsou nejčtenějšími novinami v Královéhradeckém a Pardubickém kraji. Vyplývá to z posledního průzkumu Media Projekt.

2.2.2016

Škoda poodhalila tajemství kvasinského SUV

Hradec Králové, Kvasiny - Právě v rostoucím závodě Škody Auto v Kvasinách na Rychnovsku se bude vyrábět zcela nový model prostorného, sedmimístného auta.

23.1.2016

Nejvíc skla z Harrachova putuje do USA a Číny

Východní Čechy, Harrachov - Největšími odbytišti tradičního ručně vyráběného skla z Harrachova  jsou v posledních letech trhy v USA a Číně. V zahraničí končí většina produkce této nejstarší fungující české sklárny.

19.1.2016

Škoda v Kvasinách už nabrala 300 lidí, 1000 ještě přijme

Královéhradecko, Kvasiny - Automobilka Škoda Auto zatím pro rozvoj závodu Kvasiny na Rychnovsku loni nabrala 300 lidí a dalších zhruba 1000 hodlá během roku ještě přijmout. Kvasinský závod, který produkuje modely Superb a Yeti, nyní dává práci více než 5000 lidem.

12.1.2016

Lidí bez práce poprvé přibylo. Ale jen kvůli zimě

Východní Čechy - Region je na tom s pětiprocentní nezaměstnaností po Praze a západních Čechách nejlépe v České republice.

9.1.2016

Podniky zvedají mzdy až o pět procent

Východní Čechy - Většina velkých firem v regionu svým zaměstnancům pro letošní rok zvedla platy. Mzdové navýšení činí mezi třemi až pěti procenty a výdělky stoupnou i tam, kde v minulosti kvůli špatným hospodářským výsledkům stagnovaly.

19.12.2015

I vánoční ozdoby mají své trendy. Někdo zvolí modernu, jiný spíše retro

Královéhradecko, Trutnov - Vánoce už pomalu ale jistě klepou na dveře, nejen dětské oči se rozzáří už příští čtvrtek. Atmosféru pomáhají dokreslovat také dekorace z královédvorské firmy OZDOBA CZ.

14.12.2015

Na Miss Universe se vydražily hodinky Prim s diamanty

Východní Čechy/ Las Vegas - Za 2750 dolarů (zhruba 68 tisíc Kč) se v americkém Las Vegas vydražily v rámci soutěže Miss Universe luxusní dámské náramkové hodinky Prim.

13.12.2015

Umělé trávníky pro Afriku

Východní Čechy, Dvůr Králové nad Labem - Nosným programem Juty je výroba technických textilií pro stavebnictví a zemědělství.

12.12.2015

Nezaměstnanost je na historicky rekordně nízkých číslech

Východní Čechy - Méně lidí bez práce než ve východních Čechách je pouze v Praze, jižních a západních Čechách. Optimistické jsou i vyhlídky na příští rok.

10.12.2015

Mzdy teď rostou nejrychleji od roku 2009. A budou i nadále

Východní Čechy - Ekonomice se po šesti hubených letech velmi daří a začíná se to už projevovat i na rychlém růstu mezd. Za poslední rok vzrostly téměř o čtyři procenta. Jde o nejrychlejší nominální růst mezd od roku 2009, kdy vypukla hospodářská krize.

5.12.2015

Náchodská Sněžka hledá šikovné šičky

Východní Čechy, Náchod - Zdejší úspěšné výrobní družstvo Sněžka klade velký důraz na profesionálně zhotovené výrobky. Jejím hlavním artiklem jsou šité díly pro automobilový průmysl, jejichž objem postupně zastínil původní sortiment kabelek a galanterního zboží.

5.12.2015

Chcete si najít dobrou práci? Nejdřív se musíte umět ocenit sami

Východní Čechy - Dokážete přesvědčit o svých profesních kvalitách? Firma musí pochopit, že máte co nabídnout.

4.12.2015

Neušlo nám: Jičínská restaurace je mezi TOP 10

Východní Čechy, Jičín - Zdejší luxusní restauraci U dělové koule 1866 se podařil nevídaný úspěch. Jako jedné z mála podniků mimo Prahu či Brno se podařilo protlačit mezi nejlepší desítku restaurací v Maurerově výběru Grand Restaurant 2016.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT