VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Podnikání

13.2.2016

E-tržby nejdříve čekají restaurace a hotely

Východní Čechy - Sněmovní boj o elektronickou evidenci tržeb (EET) skončil vítězstvím vládní koalice. Podle některých se tím narovnají podmínky pro podnikání, podle jiných to znamená znevýhodnění pro drobné podnikatele.

9.2.2016

Volných pracovních míst je teď nejvíc od roku 2008

Východní Čechy - Nezaměstnanost přes nynější zimní nárůst začne od jara opět klesat. Ekonomice se daří.

7.2.2016

Východočeské Deníky jsou nejčtenější

Východní Čechy - Východočeské Deníky jsou nejčtenějšími novinami v Královéhradeckém a Pardubickém kraji. Vyplývá to z posledního průzkumu Media Projekt.

2.2.2016

Škoda poodhalila tajemství kvasinského SUV

Hradec Králové, Kvasiny - Právě v rostoucím závodě Škody Auto v Kvasinách na Rychnovsku se bude vyrábět zcela nový model prostorného, sedmimístného auta.

23.1.2016

Nejvíc skla z Harrachova putuje do USA a Číny

Východní Čechy, Harrachov - Největšími odbytišti tradičního ručně vyráběného skla z Harrachova  jsou v posledních letech trhy v USA a Číně. V zahraničí končí většina produkce této nejstarší fungující české sklárny.

19.1.2016

Škoda v Kvasinách už nabrala 300 lidí, 1000 ještě přijme

Královéhradecko, Kvasiny - Automobilka Škoda Auto zatím pro rozvoj závodu Kvasiny na Rychnovsku loni nabrala 300 lidí a dalších zhruba 1000 hodlá během roku ještě přijmout. Kvasinský závod, který produkuje modely Superb a Yeti, nyní dává práci více než 5000 lidem.

12.1.2016

Lidí bez práce poprvé přibylo. Ale jen kvůli zimě

Východní Čechy - Region je na tom s pětiprocentní nezaměstnaností po Praze a západních Čechách nejlépe v České republice.

9.1.2016

Podniky zvedají mzdy až o pět procent

Východní Čechy - Většina velkých firem v regionu svým zaměstnancům pro letošní rok zvedla platy. Mzdové navýšení činí mezi třemi až pěti procenty a výdělky stoupnou i tam, kde v minulosti kvůli špatným hospodářským výsledkům stagnovaly.

19.12.2015

I vánoční ozdoby mají své trendy. Někdo zvolí modernu, jiný spíše retro

Královéhradecko, Trutnov - Vánoce už pomalu ale jistě klepou na dveře, nejen dětské oči se rozzáří už příští čtvrtek. Atmosféru pomáhají dokreslovat také dekorace z královédvorské firmy OZDOBA CZ.

14.12.2015

Na Miss Universe se vydražily hodinky Prim s diamanty

Východní Čechy/ Las Vegas - Za 2750 dolarů (zhruba 68 tisíc Kč) se v americkém Las Vegas vydražily v rámci soutěže Miss Universe luxusní dámské náramkové hodinky Prim.

13.12.2015

Umělé trávníky pro Afriku

Východní Čechy, Dvůr Králové nad Labem - Nosným programem Juty je výroba technických textilií pro stavebnictví a zemědělství.

12.12.2015

Nezaměstnanost je na historicky rekordně nízkých číslech

Východní Čechy - Méně lidí bez práce než ve východních Čechách je pouze v Praze, jižních a západních Čechách. Optimistické jsou i vyhlídky na příští rok.

10.12.2015

Mzdy teď rostou nejrychleji od roku 2009. A budou i nadále

Východní Čechy - Ekonomice se po šesti hubených letech velmi daří a začíná se to už projevovat i na rychlém růstu mezd. Za poslední rok vzrostly téměř o čtyři procenta. Jde o nejrychlejší nominální růst mezd od roku 2009, kdy vypukla hospodářská krize.

5.12.2015

Náchodská Sněžka hledá šikovné šičky

Východní Čechy, Náchod - Zdejší úspěšné výrobní družstvo Sněžka klade velký důraz na profesionálně zhotovené výrobky. Jejím hlavním artiklem jsou šité díly pro automobilový průmysl, jejichž objem postupně zastínil původní sortiment kabelek a galanterního zboží.

5.12.2015

Chcete si najít dobrou práci? Nejdřív se musíte umět ocenit sami

Východní Čechy - Dokážete přesvědčit o svých profesních kvalitách? Firma musí pochopit, že máte co nabídnout.

4.12.2015

Neušlo nám: Jičínská restaurace je mezi TOP 10

Východní Čechy, Jičín - Zdejší luxusní restauraci U dělové koule 1866 se podařil nevídaný úspěch. Jako jedné z mála podniků mimo Prahu či Brno se podařilo protlačit mezi nejlepší desítku restaurací v Maurerově výběru Grand Restaurant 2016.

16.11.2015

Spartak Retro vzdává hold hodinářské legendě

Královéhradecko - Spartak Retro jsou nové hodinky z produkce novoměstské společnosti ELTON hodinářská. Jsou lehké, elegantní a jistě potěší všechny příznivce retro stylu.

12.11.2015

Úřady práce: Kdo má zájem, práci si najde

Východní Čechy - V regionu citelně chybějí zaměstnanci technických profesí. Firmy by chtěly najímat pracovníky ze zemí mimo Evropskou unii.

8.11.2015

Založení další pobočky neziskové organizace JCI podpořil její turecký prezident

Hradec Králové - Ve čtvrtek 22. října byla v roudničském Park Golfu v Hradci Králové založena nová pobočka největší neziskové organizace na světě, která bude hrdě nosit název JCI East Bohemia.

8.11.2015

Státní lesy už zaměstnaly 170 lidí bez práce

Hradec Králové - Státní podnik Lesy České republiky (LČR) zaměstnal letos na sezonních pracích v lesích v celém Česku 170 lidí bez práce. Příští rok plánuje jejich počet zvýšit na 285.

6.11.2015

Martin Janeček: Kontrolní hlášení skoncuje s podvodnými odpočty daní

Hradec Králové - Deset miliard korun by státu mělo přinést zavedení povinnosti kontrolního hlášení DPH. Ministerstvo financí si od něj totiž slibuje, že skoncuje s podvodnými odpočty daní. Plátci daní však budou nově muset každý měsíc odesílat státu kontrolní hlášení.

30.10.2015

Je to vrchol mé kariéry, řekl k vyznamenání Jiří Hlavatý

Východní Čechy, Dvůr Králové nad Labem - Za absolutní vrchol své kariéry označil majitel úspěšné královédvorské textilky Juta Jiří Hlavatý vyznamenání, které obdržel při středečním ceremoniálu na Pražském hradě od prezidenta Miloše Zemana.

27.10.2015

'Máme obrovskou šanci stát se evropským hospodářským tygrem'

Východní Čechy, Pardubice /ROZHOVOR/ - Podle prezidenta Hospodářské komory České republiky Vladimíra Dlouhého se zatím nedaří udělat organizaci zajímavou pro začínající podnikatele.

13.10.2015

ZVU otevřelo v Kuklenách další závod, dá práci místním

Hradec Králové - V pátek se v hradeckých Kuklenách slavnostně otevřel nový závod ZVU Strojírny a shání nové pracovníky. Hledat je bude ve spolupráci s hradeckou univerzitou, středními školami a úřadem práce.

11.10.2015

Lidí bez práce je v současnosti nejméně od jara 2009

Východní Čechy - Nezaměstnanost ve východních Čechách klesla na nebývalých 4,7 procenta.

1.10.2015

Úřady: Podnikatelé se e-tržeb obávají zbytečně

Hradec Králové - Roadshow zaměřená na zavedení elektronické evidence tržeb ve středu dorazila do Hradce Králové a zdejší podnikatelé se mohli zástupců ministerstva financí ptát, co pro ně budou e-tržby obnášet. Na jejich dotazy i na otázky Deníku odpovídala náměstkyně ministra financí Simona Hornochová.

20.9.2015

Soutěž Firma roku zná v kraji své vítěze

Královéhradecko - Společnost ProjectSoft HK a.s., která se zabývá automatizačními procesy, se stala vítězem soutěže Firma roku 2015 Královéhradeckého kraje. Mezi živnostníky vyhrála zlato chovatelka včel Simona Adamcová.

16.9.2015

Brambory podraží, farmáři s nimi končí

Východní Čechy - Letošní úroda brambor bude až o třetinu nižší. Zemědělci na již teď, na začátku sklizně, vědí, že dvouměsíční sucho se podepsalo nejen na kvalitě a velikosti brambor, ale také na jejich nižším výnosu. Podle odborníků tak výrazně vzroste i jejich cena.

12.9.2015

Obrovský tuňák přicestoval do Makra za tři dny z Malediv

Hradec Králové - Ochutnávky, kuchařská show, filetování tuňáka, prohlídka zázemí velkoobchodu a rozvozu zboží a mnoho dalšího si užili návštěvníci pátečního dne otevřených dveří v královéhradeckém Makru.

6.9.2015

Mzdy v regionu vzrostly o tři procenta

Východní Čechy - Průměrné mzdy vzrostly v regionu za poslední rok o čtyři procenta. V Královéhradeckém kraji tak činil na konci druhého čtvrtletí průměrný výdělek 24 084 korun, v Pardubickém 23 312 korun. Je to o tři tisíce méně než je celostátní průměr, který nahoru táhne Praha.

1.9.2015

CrossCafe otevírá v OC Atrium již 1. září

Hradec Králové - Přestože název sítě i forma obsluhy kaváren CrossCafe zavání spíš Amerikou, její původ je ryze český. Milovníkům pohodové atmosféry moderních kaváren se první školní den otevřou již 22. dveře „pro lepší den", jak hlásá slogan značky.

29.8.2015

Benzin i dál zlevňuje – v obou krajích výchočeského regionu

Východní Čechy - Dobrá zpráva: V obou krajích východočeského regionu i dál padají ceny pohonných hmot.

15.8.2015

Nezaměstnaných lidí v červenci přibylo

Východní Čechy - Nezaměstnanost na východu Čech v červenci mírně vzrostla. Práci hledalo 35 834 lidí, o 1264 více než v červnu. V Pardubickém i Královéhradeckém kraji nezaměstnanost činila shodně 4,9 procenta. Je to výrazně lepší než celostátní průměr, který vzrostl o desetinu procentního bodu na 6,3 procenta. Bez práce bylo v Česku  více než 456 tisíc lidí.

15.8.2015

Strojírny Nopo dál dodávají do Ruska

Hradec Králové - Královéhradecký výrobce logistických systémů NOPO Engineering v minulých dnech předal ruské vagonce TikhvinChemMash z Tichvinu v Leningradské oblasti druhou přesuvnu železničních vagonů. První přesuvnu podnik Rusům dodal loni, celkem má kontrakt hodnotu 30 milionů korun. O další zakázky v Rusku podnik usiluje, sdělil Deníku obchodní ředitel hradecké firmy Jaromír Tlustý.

13.8.2015

Stále více lidí před dluhy neutíká. Chtějí splácet

Hradecko - Dostat se do problému při splácení půjčených peněz je velmi snadné. S věřiteli ale začíná komunikovat více lidí než tomu bylo dříve.

26.7.2015

Ekonomika regionu: Gumárny Avon Rudník vloni zvedly tržby

Východní Čechy, Rudník - Gumárenská společnost Avon Automotive z Rudníku na Trutnovsku, která patří do francouzské skupiny MGI Coutier, loni zvýšila tržby o 18 procent na 913 milionů korun. Hlavním dílem se na růstu podílel export. Zisk společnosti loni vzrostl na 93 milionů korun z předloňských 67 milionů.

21.7.2015

V lahvovně Tambora pracuje unikátní automatická linka

Východní Čechy, Dvůr Králové nad Labem - Pivovar Tambor vybudoval novou automatickou lahvovnu, která je ve srovnání s podobnými provozy v Evropě unikátní.

19.7.2015

Lesy ČR do konce května vykázaly zisk 3,56 miliardy

Hradec Králové - Státní podnik Lesy České republiky za prvních pět měsíců letošního roku vytvořil hrubý zisk 3,56 miliardy korun.

16.7.2015

Noví zaměstnanci pro Foxconn by se museli svážet z několika krajů

Východní Čechy /Kutná Hora - Sehnat tisíce kvalifikovaných pracovníků pro rozšiřující se závody tchaj-wanské společnosti Foxconn v Kutné Hoře a v Pardubicích nebude snadné.

10.7.2015

Nezaměstnanost je nízká. Firmy těžko hledají pracovníky

Východní Čechy - Ve východních Čechách v červnu opět ubylo nezaměstnaných. Úřady práce evidovaly celkem 34 670 lidí bez práce, což je asi o 1500 méně než v květnu.

16.6.2015

Hotely, kempy i penziony se na léto rychle plní

Východní Čechy - Dva týdny před začátkem prázdnin jsou v turistických destinacích na východě Čech mnohde již z poloviny zarezervované ubytovací kapacity. Zájem dovolenkářů je podle hoteliérů větší než vloni a nejvíc je směrován do přelomu července a srpna. Poptávce přispívá skutečnost, že ceny většinou zůstaly na loňské úrovni.

9.6.2015

Nezaměstnanost v květnu opět klesla. V Pardubickém kraji se blíží rekordu

Východní Čechy - Nezaměstnanost minulý měsíc opět poklesla a v Pardubickém kraji se dostala na 4,8 procenta, což je druhý nejlepší květnový výsledek od vzniku kraje.

4.6.2015

Akcionáři VAKu dostanou poprvé v historii dividendy

Hradec Králové - Dvě koruny za jednu akci dostane každý její majitel od společnosti Vodovody a kanalizace Hradec Králové (VAK). Ta vyplatí poprvé ve své historii dividendy. Akcionáři ve středu na valné hromadě rozhodli, že z loňského zisku 45 milionů korun půjde na dividendy 3,84 milionu.

13.5.2015

Pardubický kraj má třetí nejnižší nezaměstnanost v ČR

Východní Čechy - Nezaměstnanost v regionu v dubnu výrazně poklesla. Bez práce bylo 39 282 lidí, což je o 4196 nezaměstnaných méně než v březnu.

10.5.2015

Označením Regionální potravina se může chlubit vepřovka, koláč, mléko či mošt

Hradec Králové - Výjimečnou kvalitu a výjimečné chuťové vlastnosti požadovala odborná komise po potravinách, které se ucházely o označení Regionální potravina 2015. Ze 103 produktů ho získalo celkem devět.

6.5.2015

Kempy nabídnou novinky, ceny se nemění

Hradec Králové - Kempy v Královéhradeckém kraji nabídnou v nové sezoně novinky. Například rekreační areál Liščí farma u Vrchlabí na Trutnovsku vybudoval nové wellness centrum a zmodernizoval vybavení v jednom patře hotelových pokojů.

3.5.2015

Kasper získal prestižní cenu za design

Východní Čechy, Trutnov - Česká značka KASPER uspěla v designové souteži Red Dot Award 2015. Květináč Wave ocenila za produktový design titulem Red Dot Award 38členná porota Zentrum Nordrhein Westfalen z německého Essenu.

1.5.2015

Lidé opět ušetří díky mírné zimě tisíce za teplo

Východní Čechy - Stejně jako za loňskou i za letošní topnou sezonu lidé ušetří tisíce korun. Uplynulá zima byla opět nadprůměrně teplá, navíc lidé investovali do zateplení budov.

26.4.2015

Stavebnictví poprvé po dlouhých letech roste

Královéhradecko - Stavebnictví v kraji po pěti letech trvalého poklesu či stagnace vykázalo loni konečně růst.

19.4.2015

Východočeské autobazary patří k nejhorším

Východní Čechy - Soudní znalci na východě Čech kontrolovali jedenáct prodávaných ojetých vozů. Tři měly přetočené tachometry, sedm bylo po havárii.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT