Zatím firma ze zisku dávala jen tantiémy členům představenstva a dozorčí rady a zbytek po přídělu do podnikových fondů používala na investice. Přes 99 procent akcií vodáren vlastní obce v čele s Hradcem Králové, který získá 2,28 milionu korun.

Akcionáři také obměnili lidi v orgánech firmy. V představenstvu budou jako zástupci Hradce Králové nově působit hradecký zastupitel Rostislav Jireš (ČSSD) a Petr Kubát (HDK). Vystřídali bývalé náměstky hradeckého primátora Pavlu Finfrlovou (ODS) a Josefa Malíře (Volba pro město). V dozorčí radě nově zasedl zastupitel Smiřic Jan Koudelka (SNK Volba pro Smiřice), který nahradil bývalého místostarostu Smiřic Milana Plška (ODS).

VAK Hradec je majitelem vodárenských a kanalizačních sítí. Provoz sítí, včetně fakturací klientům, zajišťuje společnost Královéhradecká provozní (KHP) ze skupiny francouzské Veolie. Provoz vodáren má KHP pronajatý od října 2005 na 30 let, ze sítí VAK v hradeckém regionu zásobuje pitnou vodou asi 160 tisíc lidí. Cena vodného a stočného na Královéhradecku je v porovnání s ostatními okresními vodárnami v kraji nejvyšší.