Na jednu akcii tak má připadnout dividenda tři koruny po loni vyplacených dvou korunách, uvedla firma na svém webu. O rozdělení zisku bude rozhodovat valná hromada 8. června. Přes 99 procent akcií vodáren vlastní obce v čele s Hradcem Králové.

Dividendy firma vyplácela poprvé loni, do té doby podíly ze zisku pobírali jen členové představenstva a dozorčí rady. Z loňského zisku 51 milionů korun by po přídělu na dividendy mělo jít členům orgánů firmy 1,77 milionu korun, 1,5 milionu korun by mělo jít do sociálního fondu a zbylých 41,9 milionu korun chce podnik použít na obnovu vodárenských a kanalizačních sítí.

Loňské investice vodáren meziročně vzrostly o 23 procent na 227 milionů korun. „Největšími akcemi bylo připojení Předměřic nad Labem na čistírnu odpadních vod v Hradci Králové a dokončení rekonstrukce úpravny vody na řece Orlici," uvedl ředitel vodáren František Barák.

Vodárny také začaly společně s firmou VAK Náchod připravovat rekonstrukci potrubí mezi Náchodem a Hradcem Králové. „Tato akce bude největší investicí budoucího desetiletí," uvedl Barák. Náklady na postupnou obnovu přivaděče vody do Hradce se odhadují na více než miliardu korun.