Letos firma čeká další výrazný růst prodeje a plánuje investice téměř čtvrt miliardy korun do modernizace závodu. Po předloňské ztrátě podnik loni vykázal zisk 88 milionů korun, letos čeká profit 130 mil. Kč. Společnost to uvedla v loňské výroční zprávě, kterou založila do sbírky listin hradeckého krajského soudu.

Novoměstská společnost, která je od ledna 2005 součástí švýcarské skupiny Ammann, loni získala zhruba 94 procent tržeb z exportu. Vývoz vzrostl o 41 procent na 1,67 miliardy korun. "Největší přírůstek zaznamenaly trhy Evropské unie, USA a Austrálie. Stejně tak došlo k potvrzení pokračování spolupráce s firmami Bomag a Ingersoll Rand," uvedl ve zprávě předseda představenstva Urs Habermacher.

Loňský rok byl také prvním kompletním rokem, kdy novoměstská společnost plnohodnotně fungovala ve skupině Ammann. Firma například plně přešla na užívání značky Ammann pro všechny své produkty. Základními výrobky firmy jsou tahačové a tandemové vibrační válce a pneumatikové válce. Doplňkem výroby jsou stroje na hutnění komunálního odpadu.

Počet zaměstnanců společnost loni zvýšila o čtyři procenta na 572 lidí. V souvislosti s investicemi do modernizace a rozšíření výroby firma počítá s postupným náborem nových pracovníků, a to zejména v dělnických profesích.

Švýcarská skupina Ammann vedle hutnicí techniky vyrábí i závody na zpracování asfaltových směsí, betonárky a různé stavební stroje.

Výsledky společnosti Ammann Czech Republic v letech 2004 až 2006:

2004 2005 2006

Tržby v mld. Kč 1,17 1,35 1,79

Zisk/ztráta v mil. Kč +26 -23 +88

Počet zaměstnanců 547 549 572