Chata v dnešní podobě byla postavena v roce 1923 podle plánů významného architekta Dušana Jurkoviče.

Její historie byla pestrá, v některých obdobích dokonce pohnutá. Po roce 1989 byla již v žalostném stavu a turisté zblízka i zdaleka jen vzpomínali na její slavnou minulost. V letech 1995 až 2002 proběhla nákladná rekonstrukce a v září téhož roku byla slavnostně znovuotevřena pro veřejnost. Chata v současné době nabízí ubytování s kapacitou 47 lůžek. Restaurace (50 míst), klubovna (30 míst) a zelený salonek (15 míst) jsou vhodné k pořádání svatebních hostin, seminářů, školení a rodinných oslav.

Vrch, ze kterého se otevírá neomezený výhled do všech stran, zdobí skalka. Kříž na ní připomíná oběti morové rány v roce 1713 a kamenný obelisk oběti první a druhé světové války z Jiráskova kraje. Jiráskova chata jako turistické východisko nebo cíl nabízí vynikající možnosti jak pro pěší, tak i pro cykloturistiku.

Obec Dobrošov je obklopena pozůstatky nedokončené dělostřelecké tvrze stejnojmenného názvu, která byla budována v rámci pohraničního opevnění v letech 1936 až 1938. Dělostřelecký srub Zelený je spolu s pěchotním srubem Můstek a s některými podzemními sály zpřístupněn veřejnosti. Od Dobrošova vede po linii těžkého opevnění naučná stezka k dalšímu muzeu, pěchotnímu srubu Březinka.

V okolí chaty je celkem devět chráněných přírodních oblastí. Nejvýznamnější je Chráněná krajinná oblast Broumovsko. Mezi nejvyhledávanější místa patří přírodní rezervace Adršpašsko-teplické skály, Ratibořice s Babiččiným údolím a vodní nádrž Rozkoš u České Skalice. V regionu Kladské pomezí, kde se Jiráskova chata nachází, je přes 1200 zapsaných památek. Mimořádně cenné jsou hřbitovní dřevěné roubené kostely ve Slavoňově (16. století) a v Broumově (1459). Z dalších církevních památek stojí za zhlédnutí klášter benediktinů s knihovnou a kostelem v Broumově, kostely v Červeném Kostelci, Jaroměři, Polici nad Metují a barokní kaple na vrchu Hvězda v Broumovských stěnách. Kladské pomezí je krajinou, která svojí členitostí, přírodními zajímavostmi a kulturními památkami může uspokojit nejnáročnější návštěvníky.

Na 30. dubna zveme dětské i dospělé návštěvníky na druhé Čarodějnické veselí s Primáčkem na Dobrošově, na které je připravena cesta pohádkovým lesem, zábavné odpoledne u Jiráskovy turistické chaty, opékání vuřtů, hranice s čarodějnicí a hudba Proradost.

Vyhládlé turisty uspokojí v Jiráskově turistické chatě, třeba těmito pokrmy podle receptů vrchního kuchaře Vladislava Balka.

Slepičí vývar s kopřivovým svítkem

200 g jarní zeleniny, 60 g polohrubé mouky, 100 g sekaných kopřiv, 2 vejce, špetka muškátového květu, nové koření, celý pepř, majoránka, sůl, 1 lžička oleje

Připravíme slepičí vývar se zeleninou a kořením, potom vložíme upečený svítek. Na svítek ušleháme tuhý sníh z bílků, vlijeme žloutek, vmícháme mouku, sůl, majoránku a nasekané kopřivy, rozetřeme do výše asi 1 cm na vymazanou a lehce vysypanou formu a pečeme v horké troubě dorůžova. Po vychladnutí nakrájíme na kostičky.

Drvoštěpské špagety

1000 g špaget, 250 g uzeného boku, 250 g tuňáka, 500 g očištěných (čerstvých nebo mražených žampionů), 3 stroužky česneku, 3 polévkové lžíce olivového oleje, bazalka, tymián, sůl, pepř

Uzený bok nakrájíme na nudličky, na olivovém oleji ho orestujeme, přidáme česnek a nakrájené žampiony. Mírně podlijeme vodou, přidáme bazalku, tymián a promícháme. Do omáčky přidáme tuňáka, opět promícháme a dochutíme solí a pepřem. Špagety uvaříme v osolené vodě, slijeme a prokapeme olivovým olejem. Uvařené špagety promícháme s uvařenou směsí a ihned podáváme.

Hotelová škola Hronov a Vrchlabí