Dny podnikatelů? Spokojenost. Tak se vyjadřovali organizátoři i vystavovatelé o jedné z prvních akcí místní akční skupiny obecně prospěšné společnosti Hradecký venkov.

V nechanickém kulturním domě se veřejnosti v sobotu a v neděli představily se svými produkty více než tři desítky vystavovatelů. Na méně tradiční řemesla, potravinářské výrobky i služby se přišlo podívat několik stovek návštěvníků. Mohli vidět keramiku, včelařské a řezbářské výrobky, kosmetiku, zdobené kraslice, mohli ochutnat čerstvě praženou kávu, zákusky nebo obdivovat proměnu vzhledu několika žen pod rukama kadeřnic a vizážistek. Představili se podnikatelé ze čtyř mikroregionů sdružených v místní akční skupině Hradeckého venkova, tedy Nechanicka, Obcí památkové zóny 1866, Urbanické brázdy a Hustířanky.

„Já jsem zatím spokojená. Chtěli jsme touto akcí podpořit podnikatele, protože si myslíme, že podnikat na území venkovského regionu je velmi těžké,“ sdělila nám členka správní rady pořádající obecně prospěšné společnosti a starostka Hořiněvsi Jana Kuthanová. Dodala, že další jejich akcí by se mělo stát podzimní setkání dárců krve z uvedených čtyř mikroregionů. Podle nechanického starosty a předsedy správní rady Jiřího Pechara by se i příští rok mohla konat akce podobná té víkendové, i když zřejmě jinak zaměřená.

Akci si pochvalovali i vystavovatelé. „Vážím si pozvání. Přímo tady pražím peruánskou kávu, takže je to taková ukázka pro lidi. Nabízím pět druhů kávy, lidé mohou i ochutnat,“ uvedl majitel pražírny kávy Petr Frolík.
Šťávy, kompoty a další výrobky z rakytníku firmy Cvrček předváděla Petra Hrubá. „Jedna bobulka obsahuje vitamin C na celý den. Má ho víc než citron,“ uvedla.