Čím jste chtěl být jako dítě?
Do asi 5.třídy jsem chtěl být automechanikem, pak jsem snil o kariéře hokejisty.

Napadlo vás někdy praštit s tím, co děláte?
Slabší okamžiky v práci samozřejmě přicházejí, myslím si, že většina lidí má občas nutkání sebrat se a odjet „na pustý ostrov“. Několikrát jsem dostal během svého profesního života nabídku práce mimo prodejnu, ale vždy jsem ji odmítl, práce s lidmi a mezi lidmi je to, co mě nejvíc baví.

Jaké máte koníčky, čemu se nejraději věnujete ve volném čase?
Mým největším koníčkem je sport, jednak ve formě pasivní, manželka se občas diví, co vše dokážu v televizi sledovat, jednak také ve formě aktivní, hrával jsem docela dlouho lední hokej a na rekreační úrovni jej hraji dodnes. Ze zdravotních důvodů navštěvuji alespoň dvakrát týdně fitness, v létě si rád zahraji volejbal.

Co vás spolehlivě rozčílí, kvůli čemu se nejčastěji zlobíte?
Nejvíc mě dokáže „nadzvednout“ hloupá opakovaná chyba.

Co vás naopak vždycky rozesměje a pobaví?
Dobrý vtip.

Jaký alkoholický nápoj máte nejraději?
Nejčastěji konzumuji pivo, v případě oslav a podobných příležitostí dávám přednost dobré whisky.

Jaké téma je pro vás tabu?
Jsem člověk otevřený a komunikativní, dokážu se pobavit téměř o všem.

Co je podle vás za hranicí, za kterou by člověk neměl jít?
Tato hranice je definovaná zákonem, v současné době jsme, bohužel, často svědky toho, že metr nemá zdaleka stejnou délku pro každého. Další hranicí je „zdravý rozum“.

Kdo je vaším nejoblíbenějším politikem?
Ze současných českých či zahraničních politiků nemohu jmenovat žádného, z historie by to byl T. G. Masaryk

Na kterou knihu nedáte dopustit a jaký je váš oblíbený film?
Jednoznačně Osudy dobrého vojáka Švejka, u filmu tato volba již není jednoznačná. S radostí se podívám na filmy s Vlastou Burianem nebo Jaroslavem Marvanem, nicméně soudobá česká tvorba také nemá chybu, například Pelíšky, Vratné lahve, Účastníci zájezdu a mnoho dalších jsou skvělé. Nelze ale neuvést také filmy s Robertem Redfordem Tři dny kondora nebo s Jeanem Gabinem Dva muži ve městě.

Za co utrácíte nejvíc peněz?
Za cestování a dobré jídlo, rád navštívím restauraci s dobrou kuchyní nebo si rád uvařím, má práce v MAKRU mi usnadňuje přístup ke kulinářským specialitám.

Co pokládáte za svůj největší úspěch v profesním životě a na co jste nejvíce pyšný v osobním životě?
Znám mnoho lidí, kteří se s vyšší funkcí a platem změnili k nepoznání. Toho jsem se vyvaroval, nezměnil jsem okruh svých přátel, byť na setkání s nimi je výrazně méně času. V osobním životě je pro mne nejdůležitější moje rodina, vztahy uvnitř rodiny, spokojenost a vzájemná podpora, které u nás fungují velmi dobře.