Náklady na dvojnásobné rozšíření výrobní kapacity činí asi 180 milionů korun a zkušební provoz nových zařízení by mohl začít na přelomu října a listopadu. Sdělil to generální ředitel hradecké firmy Rudolf Ursacher.

Rozšířením výroby Eurac reaguje na rostoucí poptávku evropského automobilového průmyslu. Roční kapacita hradecké firmy by se měla zvýšit až na sedm milionů kotoučů. Nové technologie podniku v Hradci Králové umožní i zavedení výroby takzvaných kotoučů s vnitřním chlazením. Na export z Hradce Králové směřuje asi 90 procent produkce.

Hlavní částí investice je instalace dvou tavicích indukčních pecí a rozšíření výrobní linky. Samotná výrobní hala bude rozšířena o více než 1400 metrů čtverečních. Po investici by se měl počet zaměstnanců podniku zvýšit z nynějších 170 na asi 180 lidí.

Mezi hlavní zahraniční odběratele patří firmy Brembo a Continental. Jediným tuzemským zákazníkem je společnost TRW. Eurac, která patří mezi přední evropské výrobce brzdových disků do automobilů, má vedle Hradce Králové také závody v Británii a Německu.

Eurac začala s výrobou v Hradci Králové v roce 2002 v areálu hradeckých strojíren ČKD Motory. Počáteční investice činila asi čtvrt miliardy korun. V hospodářském roce 2005/2006 hradecká společnost meziročně zvýšila tržby o 16 procent na 374 milionů korun. Její zisk činil 7,6 milionu korun.