„Naše obchodní centrum je svým rozsahem lokální a nové jméno Orlice park shopping bude více vystihovat jeho charakter  a umístění – řeka Orlice teče kolem přírodního parku, o který centrum  pečuje a který navazuje na naše rozsáhlé parkoviště," uvedl ředitel nákupního centra Miroslav Habel ze společnosti Cushman & Wakefield, která centrum spravuje pro zahraničního vlastníka společnost Bluehouse Capital.

Loňská modernizace

Po dvanácti letech od svého otevření obchodní centrum prošlo v druhé polovině roku 2014 také rozsáhlou modernizací, kam spadá například rekonstrukce krytého parkoviště s vytvořením nových parkovacích míst pro rodiny s dětmi a invalidní zákazníky. Ve druhém patře v blízkosti restaurace a občerstvení již návštěvníkům slouží zdarma nově vybudované velké dětské hřiště Divočina. Výrazně zmodernizovány byly toalety, jejichž součástí je příjemný přebalovací koutek pro nejmenší děti.

„Hradec Králové je známý oblibou cyklistiky a mnoho zákazníků k nám přijíždí na kole. I proto naše interierové změny jdou tímto směrem, krásná stará kola již zdobí stěnu nad hypermarketem a posedět u jídla lze třeba u stolů s cyklistickým designem," dodal Habel.

Po celém nákupním centru je zákazníkům zdarma k dispozici wifi signál a v klidové části centra i nový wifi koutek s výhledem do parku.

Nově je zde Albert

Přírodním dřevem bude obložen vstup i fasáda  – tato proměna lépe vystihne novou tvář lokálního rodinného nákupního centra, jehož největší nájemce hypermarket Interspar se změnil na Albert hypermarket již ve středu.

Dalšími nájemci Orlice park shopping jsou například Bambule, Sportisimo, TETA, Orion, Takko, ale i hobby market Baumax.

Orlice park shopping připravuje řadu akcí, pro děti i dospělé. Slavnostním programem k přejmenování obchodního centra v sobotu 24. ledna uvede například do provozu bruslařské kluziště s jedinou umělou ledovou plochou v Hradci Králové. Bruslení bude až do konce února zdarma.