V Hradci Králové o tom rozhodla odborná porota, která vybírala ze sedmi finalistů. Firma porotu zaujala podnikatelským úspěchem, během patnácti let se jí podařilo vyrůst z garáže ve významného regionálního zaměstnavatele.

Živnostníkem roku se stal Miroslav Jarkovský z Třebechovic pod Orebem, jenž se zabývá výrobou pacientského a zdravotnického ošacení a materiálů. Oba vítězové budou reprezentovat Královéhradecký kraj v celorepublikovém finále.

Byznys rebelem byla vyhlášena Mö restaurace. „Vítězství v soutěži Firma roku nám pomůže především v prestiži a společenském uznání naší aktivity,“ prohlásil Radek Jakubský z firmy Promo Reha.

„Státní zaměstnanci by si měli uvědomit základní věc: když se nedaří, ani oni si nemohou žít nad poměry,“ dodal. Vyhodnocený živnostník Miroslav Jarkovský tvrdí: „Nepocítil jsem, že by stát živnostníkům a podnikatelům pomáhal. Poskytuji 300 dní na splatnost faktur, protože i to je jeden z bodů ovlivňujících výběrová řízení. Mrzí mě, že i přes tuto velkou splatnost ji firmy nejsou schopny dodržet. Ve zdravotnictví je to ale opravdu složité,“ uvedl.