Zjednodušení struktury by podniku mělo přinést snazší řízení, jednodušší vztahy k bankám a zákazníkům a úsporu nákladů. Sdělil to spolumajitel firmy Jiří Grund. Skupina Grund je největším českým výrobcem předložek.

Pro obchodní partnery firmy se fúzí podle Grunda nic nezmění. Zapsání sloučení do obchodního rejstříku se podle něj očekává letos na podzim. Změny se netýkají společnosti Grund Deutschland, která prodává sortiment skupiny přímo zákazníkům v Německu.

Společnost Grund založili manželé Grundovi v roce 1990, kdy první výrobky vznikly v jejich rodinném domku na vypůjčeném šicím stroji. Postupně firma postavila nový závod a přádelnu, přičemž výrobou přízí se zabývala Grund Spinning a výrobou předložek Grund Textil.

Nynější nástupnická společnost Grund se zabývala vedle předložek i obchodem s dalším koupelnovým příslušenstvím.

Ve skupině pracuje asi 200 lidí. Loni společnost Grund vykázala tržby 149 milionů korun a ztrátu 425.000 korun. Letos firma podle Grunda očekává tržby nad loňskou úrovní a mírný zisk. Export se na prodeji podílí více než 70 procenty. Vedle Německa je největším odbytištěm Švýcarsko. Jiří Grund je známý také jako předseda Asociace exportérů.