Hradec Králové se ve čtvrtek stal poslední zastávkou, na které zástupci banky v rámci ING oranžové tour představili možnosti zhodnocování peněz.

Ředitel investičních produktů ING Bank Petr Žabža prozradil, že průměrný klient investuje do ING fondů měsíčně 500 korun a svým investičním portfoliem se řadí mezi opatrné investory. Uvedl také, že na počátku investování zájemci stačí částka 100 korun a vstupní i výstupní poplatky jsou nulové.

„Cílem ING oranžové tour bylo potkat se s klienty ING Bank, kteří v tomto okamžiku využívají náš spořicí účet ING Konto. Chtěli jsme jim uvést důvody, proč by měli vůbec uvažovat o investování, a vysvětlit jim, že se v mnoha ohledech obávají zbytečně,“ dodal Petr Žabža.

„V dnešní době je vývoj ekonomiky příznivý. Domácnosti se nebojí nezaměstnanosti a jejich úmysl spořit se dostal v letošním roce na svou nejvyšší historickou úroveň,“ hodnotí aktuální ekonomický vývoj hlavní ekonom ING Bank Jakub Seidler.

„Začít investovat do podílových fondů je už dnes snadné jako čištění zubů,“ říká s úsměvem Petr Žabža. Smlouvu lze otevřít on-line a ING Bank nabízí řešení i pro ty, kteří mají obavy z přílišného investičního rizika. Nabídka fondů je natolik rozmanitá, že si z ní dokážou vybrat jak draví investoři, kteří riziko milují, tak i konzervativnější typy.

ING Bank má v České republice sedm poboček a zaměřuje se na on-line a digitální nabídku produktů. Banku v současnosti v České republice využívá asi 400 tisíc klientů.