Firma hodlá v technologickém centru s inkubátorem podnikatelů na letišti vybudovat inovační centrum MIC.


„Jsme těsně před podpisem partnerské smlouvy. Projekt, který chceme naplno spustit od příštího roku, už schválilo vedení Microsoftu. Zbývá doladit poslední právní kroky,“ uvedl ředitel Technologického centra Hradec Králové Martin Dittrich.
Inovačních center, která pomáhají začínajícím počítačovým firmám, má Microsoft ve světě 110. V Česku zatím funguje jediné, a to v Brně. Zájemcům nabízí nejen programové vybavení, ale i přístup k aktuálním informacím a konzultace při potížích.

„Hradec má velký potenciál růstu a nová dálnice to jen umocňuje. Navíc je tady zázemí technické univerzity, která vychovává programátory. Nemá však dost zkušeností a peněz na jejich realizaci a s tím by jim mělo centrum pomoci,“ řekl Filip Řehořík z firmy Microsoft.
Technologické centrum s inkubátorem firem v Hradci funguje od června 2008. Dnes v jeho prostorách pracují dvě desítky společností, které využívají různé služby za snížené ceny. V inkubátoru navíc firmy platí nižší nájem.
„Nyní je obsazenost na 65 procentech, ale máme uzavřeny další rezervace. Některé firmy projevily zájem i o sklepení. V prvním čtvrtletí bychom se měli dostat na 90 procent,“ míní Dittrich.


Každý se ale do centra nedostane. „Je důležité, jestli řeší mezeru na trhu, vyvíjí novou službu či produkt a navíc zapadá do skladby nájemníků. Největší šance mají počítačové firmy,“ dodal ředitel.