Jakého dodavatele si vybrat, jak na spotřebě nejvíce ušetřit? Poradí vám srovnávací internetový portál, který byl právě spuštěn.

Internetový portál Ceny energie (www.cenyenergie.cz) založila společnost xBizon, s.r.o., provozovatel internetového magazínu o úsporách energií Nazeleno.cz.

„Nový server radí českým domácnostem, jak snížit účet za elektřinu, plyn, vodu i teplo. Součástí našeho webu je nezávislé srovnání nabídek dodavatelů, praktické zkušenosti čtenářů i webový magazín s aktuálními informacemi,“ řekl ředitel firmy Kamil Gric.

Ceny energie jsou podle jeho slov první český projekt, který kombinuje internetový magazín s nástroji, pomocí nichž si může uživatel snadno porovnat nabídku tarifů elektřiny i plynu. To umožní českým domácnostem zvolit si nejvýhodnější tarif a maximalizovat finanční úsporu, slibuje firma.

„Naše pozice nezávislého vydavatele nám umožňuje prezentovat ověřené informace a dávat k dispozici takové nástroje či služby, které nezvýhodňují žádného dodavatele,“ tvrdí Gric.

„Vyznat se v cenících dodavatelů energie je často nad síly běžných smrtelníků. Portál Ceny energie díky své unikátní koncepci ukazuje, že tarify elektřiny a plynu nejsou o nic komplikovanější než tarify mobilních operátorů,“ vysvětluje Jan Morkes, šéfredaktor serveru.

„Veškeré informace jsou uživatelům snadno dostupné a ovládání je intuitivní. Zakládáme si také na komunikaci s návštěvníky webu, pro něž je určeno diskusní fórum, kde hodláme poskytovat další informace i odpovídat na jejich dotazy,“ dodal.

(sik)