Velká sláva se v úterý udála v odnoži mladoboleslavské automobilky Škoda Auto v Kvasinách.

Začala zde sériová výroba prvního českého SUV - Škoda Kodiaq.

„Máme velkou radost, že se výroba rozbíhá. Zahájení sériové výroby je pro celou společnost a zejména pro kolegyně a kolegy v Kvasinách silným emocionálním momentem," říká člen představenstva společnosti Škoda Auto za oblast Výroby a logistiky Michael Oeljeklaus s dodatkem, že v posledních měsících se veškeré osazenstvo intenzivně připravovalo na zahájení výroby nového modelu kategorie SUV.

Moderní výroba

S modelem Kodiaq vstupuje značka do celosvětově nejrychleji rostoucího segmentu. Nejnovější model značky Škoda vstoupí v únoru 2017 na trh se všemi přednostmi značky: s výrazným designem a mimořádnou nabídkou prostoru, praktickou inteligencí a inovativními technologiemi, které lze běžně nalézt jen u vozů vyšších tříd. Výrobní zařízení v závodě Škoda v Kvasinách prošla před zahájením výroby nejnovějších modelů české automobilky rozsáhlým rozšířením a modernizací. Vedle nově zprovozněné svařovny a úprav montážní linky byly rozšířeny logistické plochy a lakovna.

Kvasiny jsou jedním ze tří výrobních závodů společnosti v České republice. V závodě aktuálně pracuje kolem 5900 zaměstnanců. Závod je tak jedním z největších průmyslových zaměstnavatelů v Královéhradeckém kraji.

V současné době zažívá podnik největší modernizaci a rozšiřování v celé své historii. V příštích letech vzroste výrobní kapacita tohoto východočeského závodu až na 280 tisíc vozů ročně. V této souvislosti zaměstná Škoda zhruba dva tisíce nových odborníků a do roku 2018 do výstavby závodu investuje kolem 7,2 miliard korun.

Vedle modelu Škoda Kodiaq sjíždí v kvasinském závodě z linek i modely Superb a Yeti. V roce 2015 zde bylo vyrobeno zhruba 142 tisíc vozů.