Cukrovar v Českém Meziříčí na Rychnovsku, jediný cukrovar na východě Čech a druhý největší v republice, letos očekává nárůst objemu zpracované řepy asi o sedm procent na 800 tisíc tun.

Zvětšily se totiž plochy oseté cukrovkou a po loňském slabším suchém roce se očekává vyšší výnos. Cukernatost řepy je letos mimořádně vysoká, kolem rekordních 20 procent, zatímco loni dosahovala 17 %.

Řepnou kampaň cukrovar, který patří firmě Tereos TTD, zahájil 15. září, zhruba o dva týdny dřív než loni. Trvat by měla přibližně do 10. ledna.

„Letošní rok byl pro cukrovku vegetačně velmi dobrý," řekl Josef Světlík z vedení cukrovaru. K vysoké cukernatosti letos pomohlo i teplé září.

V Meziříčí by se letos mohlo vyrobit asi 120 tisíc tun cukru. Se sklizní řepy by zemědělci v rajonu cukrovaru měli být hotovi přibližně do 10. prosince.

Cukrovar by měl letos zpracovat cukrovku z plochy 11 700 hektarů, což je o 400 hektarů více než loni. Průměrná svozová vzdálenost řepy do cukrovaru je 50 kilometrů. Nejvzdálenějším místem svozu je Jevíčko na Malé Hané ve východním cípu Pardubického kraje.

Denní zpracovatelská kapacita meziříčského cukrovaru letos zůstala na 7500 tunách. Větší je jen druhý cukrovar firmy v Dobrovici u Mladé Boleslavi, který denně dokáže pořezat 15 tisíc tun řepy.

Farmáři na východě Čech patří mezi hlavní pěstitele cukrovky v zemi. Jen z Královéhradeckého kraje pochází téměř pětina produkce cukrové řepy v Česku.