Právě pro tyto případy si může každý zavolat takzvaného hodinového manžela, který s běžnými pracemi v domácnosti za menší poplatek rád pomůže. „K této práci jsem se dostal díky své sousedce, která mě jednou poprosila, jestli bych ji nepřidělal poličku. Pak mi za to chtěla zaplatit, což jsem kategoricky odmítal. Po nějaké době mě napadlo, že by se tímto způsobem dalo docela dobře přivydělávat,“ vypráví o svých začátcích hodinový manžel Petr Vobruba.

„Takto si přivydělávám už více než rok a má klientela se rozšiřuje, proto jsem začal dávat i různé věrnostní slevy. V domácnosti udělám všechno: od položení plovoucích podlah až po celkovou rekonstrukci. Samozřejmě, čím těžší a časově náročnější práce, se také mění má hodinová mzda,“ dodává Vobruba.

Jako hodinový manžel si přivydělává také Martin Kačírek, který už tuto profesi dělá dva roky. „Jak jsem se k této práci dostal, už bych si asi nevzpomněl, ale vím, že to bylo v létě,“ říká s úsměvem.

Paní potřebovala trošku něhy

Při své práci se hodinoví manželé setkávají s úkoly, které běžně zvládnou, ale najdou i takové, které jsou v této profesi nad lidské možnosti. „Jednou jsem přišel k paní do bytu, kde chtěla vyměnit koberec. Po práci se mě ještě zeptala, zda bych nechtěl kávu. U kafe mi pak říkala, že je strašně osamělá a potřebovala by trošku něhy, jestli bych jí s tím nemohl pomoci. Když jsem jí řekl, že mám dvě děti a manželku, tak jenom stroze dodala, tak nic no a od té doby už se neozvala,“ vzpomíná na kuriózní přání jedné své zákaznice Kačírek.

Hodinový manžel, nemusí ale chodit jenom do bytů, navštěvuje i rodinné domky či některé společnosti. „Jednou si mě objednala rodina, která chtěla před domem posekat zahradu, prý na to nemají čas. Pracoval jsem také u jedné soukromé firmy, která chtěla nainstalovat nové zářivky,“ dodává Kačírek.

Zájem o služby hodinového manžela prudce vzrostl, což dokazují i inzeráty na internetu, kde se to jenom hemží s žadostmi o pomoc při vykonávání prací potřebných v domácnosti.

Jaký je ceník?
Hodinová mzda za práci hodinového manžela se pohybuje od sto korun až po dvě stě padesát korun. Částka se může vyšplhat i výš, záleží především na typu práce. Většina manželů má dopravu po Hradci Králové zdarma, najdou se ale i tací, kteří si účtují sedm korun za kilometr. Ostatní si cestu přirážejí k celkové ceně jenom za předpokladu, že jedou někam mimo město. Manželé si k celkové částce také připočítávají materiál, který použili z vlastních zdrojů, ve většině případů jsou jejich zákazníci vždy připraveni.

Čtěte také:
POZNÁMKA PAVLA ZEMANA: Manžel nemusí být skutečný manžel
ANKETA: Využili byste služeb hodinového manžela?