Vláda v pondělí schválila usnesení o podpoře tohoto projektu ve výši 570 milionů korun. Podle hejtmana by další peníze mělo dát ministerstvo dopravy a Státní fond dopravní infrastruktury na opravy cest II. a III. třídy, finančně  přispěje i ministerstvo zdravotnictví. Královéhradecký kraj dá přibližně 300 milionů korun. „Budou proinvestovány v následujících čtyřech až pěti letech," sdělil hejtman.

Upozornil, že přesná částka podpory z veřejných rozpočtů bude známa zřejmě v dubnu, kdy by měla vláda schválit usnesení, které přesně uvede, kolik peněz na jednotlivé projekty půjde a kdo je zaplatí. Vláda, Škoda Auto a Královéhradecký kraj ještě předtím podepíší memorandum o spolupráci. Premiér Bohuslav Sobotka dostal v pondělí k podpisu memoranda mandát od vlády.

Společnost Škoda Auto plánuje investovat v následujících třech letech do rozšíření výroby v závodě v Kvasinách přes sedm miliard korun a vytvořit až 1300 nových pracovních míst. Dalších zhruba 400 míst by v regionu mohli vytvořit investoři.

Stát například podpoří vybudování nové strategické průmyslové zóny o velikosti 51,62 hektaru, která navazuje na průmyslovou zónu Kvasiny. Zároveň tu bude vybudována nezbytná veřejná infrastruktura. „Půjde o investice do obchvatu obcí, zvýšení kapacity železničních tratí, vybudování nových cyklostezek, chodníků a měla by se zlepšit i situace ve školství a regionálním zdravotnictví," uvedl v pondělí premiér Sobotka.

„Z naší strany není rozšíření průmyslové zóny jen o zvýšení zaměstnanosti. Je to také jedinečná příležitost k financování mnoha projektů, například v rámci dopravní infrastruktury," uvedl hejtman. Jmenoval například chystaný obchvat Opočna, který výrazně uleví  dopravě v regionu.