Umožní ji rozvoj dalších budoucích aktivit a projektů v Trutnově. Firma zahájila v novém prostředí výrobu senzorů pro průmyslovou automatizaci. Do nové továrny se přesunula v roce 10. výročí působení v Trutnově z areálu bývalého textilního závodu v Tovární ulici v Horním Starém Městě.

Plánovaný Den otevřených dveří byl vzhledem k aktuální situaci s covid-19 přesunutý na první polovinu roku 2021, kdy bude zaměstnance firmy a občany Trutnova připraven kulturní a společenský program v areálu nového výrobního závodu.

Společnost Pepperl+Fuchs Manufacturing zahájila výrobu senzorů pro průmyslovou automatizaci v novém výrobním závodě v Trutnově, který vybudovala v zóně Krkonošská u výpadovky na hory.Zdroj: Miloš Šálek

Základní kámen nového výrobního závodu společnosti Pepperl+Fuchs Manufacturing byl položen 14. března 2019. Výrobní prostory zabírají 3000 metrů čtverečních, administrativní prostory 2000 metrů čtverečních, sklady 1500 metrů čtverečních a dalších 1500 metrů čtverečních tvoří technické zázemí včetně gastroprovozu.

Pepperl+Fuchs je mezinárodní skupina se sídlem v Mannheimu, v Trutnově aktuálně zaměstnává přes 210 pracovníků. Zaměřuje se na průmyslovou technologii senzorů a oblast ochrany proti výbuchu elektrickým proudem. Společnost působí po celém světě a zaměstnává 6200 pracovníků. Obrat společnosti v roce 2019 dosáhl celosvětově 700 milionů eur.

Pepperl+Fuchs Manufacturing v Trutnově se orientuje zejména na vývoj a maloobjemovou výrobu induktivních a specifických snímačů s vyšší variabilitou použití a technologickou náročností výroby. Po implementaci do výroby transferuje jednodušší snímače do asijských poboček koncernu. Její produkty nacházejí uplatnění především v průmyslové automatizaci a v náročných podmínkách jako je například výbušné prostředí.