Sítem nastaveným pro výběrové řízení však prošla jen jediná společnost. „Zbývající dvě nesplnily podmínky dané pro výběrové řízení,“ sdělil Deníku starosta města Náchoda Oldřich Čtvrtečka.

O tom, co zabránilo dvěma zájemcům o koupi pivovaru postoupit do dalšího kola, však nechtěl mluvit. Také odmítl říct, jaké firmy zájem o koupi pivovaru projevily. „Nechce to výběrová komise a nebylo by to fér ani vůči radě města, která neměla možnost se s obsahem obálek seznámit. A i když rada jedná už dnes, prostor na jednání o pivovaru tam nebude. Musím neodkladně odjet mimo město a tak se to nestihne,“ vysvětlil starosta.

Rada tak dostala jen doporučení, aby si vyžádala právní stanovisko k jediné nabídce, která zůstala ve hře. „O podrobnostech i dalším postupu budeme jednat až na příštím jednání rady města. Tedy za čtrnáct dnů,“ dodal Čtvrtečka.

O koupi pivovaru projevila v minulosti zájem společnost Rusian Tradition, Liberecký investiční fond (LIF) a pivovar Holba. Podle našich informací poslal obálku s nabídkou opět LIF a také pivovar Holba. „Můžu potvrdit, že o koupi pivovaru máme i nadále zájem,“ sdělil Deníku předseda představenstva Holby Zdeněk Konečný. „To zda jsme uspěli, ovšem netuším. Žádné informace jsme prozatím nedostali,“ konstatoval .